Górnik Zabrze wreszcie postawi czwartą trybunę. Ustalono datę

Kibice Górnika Zabrze mają powody do radości. Ogłoszono, że przetarg na budowę czwartej trybuny na zabrzańskiej arenie wreszcie dobiegł końca. Początek renowacji przewidziany jest na początek 2023 roku.

Jak informuje portal Stadiony.net, kibice Górnika Zabrze doczekają się wreszcie czwartej trybuny na Stadionie im. Ernesta Pohla. Dzięki tej renowacji pojemność obiektu wzrośnie z 24 563 do 31 871 miejsc siedzących. Sprawi to, że zabrzańska arena stanie się ósmym największym stadionem piłkarskim w Polsce.

Zobacz wideo Polscy kibice bawią się w samolocie do Kataru [WIDEO]

Stadion Górnika Zabrze doczeka się nowej trybuny

Renowacja stadionu Górnika zaczęła się w 2011 roku i po pięciu latach, kiedy skończono jej pierwszy etap, koszta wyniosły aż 192 miliony złotych. W tej kwocie zamknęły się nie tylko trzy nowoczesne trybuny, ale również nowe zaplecze techniczne z klubem biznesowym i lożami VIP. Podczas pierwszego odnowienia obiektu nie zdecydowano się na jednoczesny remont wszystkich trybun. Pozostawiono do użytku tę główną dla części kibiców, ale również ze względu na fakt, że znajdują się tam stanowiska komentatorskie oraz miejsca umożliwiające nadawcy produkcję sygnału TV. Konieczne byłoby zatem przeniesienie całego zaplecza technicznego na trybunę wschodnią. Postanowiono więc odłożyć to w czasie.

Dopiero w 2022 roku wreszcie udało się rozstrzygnąć przetarg i wybrano firmę, która podejmie się próby odnowienia starej trybuny. Zwycięzcą został S-Met Sp. z o.o., przed którym nie lada wyzwanie. Oprócz nowej trybuny w planach jest powstanie klubowego muzeum, szatni, sektorów prasowych oraz 14 wyjątkowych lóż biznesowych najwyższej klasy. Nieprzypadkowo liczba ta symbolizuje wygrane mistrzostwa Polski zabrzańskiego zespołu. Prace nad czwartą trybuną mają ruszyć w lutym 2023 roku.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

W celu zrealizowania tak dużej inwestycji niezbędne są spore nakłady finansowe. Dlatego zgodnie z informacjami portalu Stadiony.net Bank Pekao S.A. wyemituje obligacje dla miejskiego podmiotu warte 103 miliony złotych. Uzyskane dzięki temu środki zabezpieczą Urząd Miasta Zabrze, który jest inwestorem całego projektu. Umowę podpisano jeszcze w sierpniu 2022. Obligacje mają charakter długoterminowy, ponieważ termin ich wykupu przewidziano na 2032 roku.

Górnik Zabrze obecnie zajmuje 12 miejsce w ligowej tabeli. Po 16 meczach (jedno zaległe spotkanie) ma na koncie 20 punktów. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.