Piłkarze ekstraklasy wycenieni na nowo. Duży skok gwiazdora Lecha Poznań

Michał Skóraś najdroższym Polakiem w ekstraklasie według Transfermarkt. Znany portal przedstawił najnowsze wyceny zawodników z polskiej ligi. W czołowej "dziesiątce" znalazło się aż pięciu zawodników lidera rozgrywek Rakowa Częstochowa.

Polscy kibice oczekują na pierwszy mecz reprezentacji podczas mundialu w Katarze. Ten odbędzie się we wtorek 22 listopada, kiedy zawodnicy Czesława Michniewicza zmierzą się z Meksykiem. Cztery dni później Polacy zagrają z Arabią Saudyjską, a 30 listopada z jednym z faworytów imprezy Argentyną.

Zobacz wideo Tak będzie wyglądać skład Polski na Meksyk?

Vladan Kovacević nadal najdroższy w Polsce. Świetna gra Michała Skórasia zwiększyła jego wartość rynkową

Walka o mistrzostwo świata to czas przerwy od rozgrywek ligowych. Piłkarze ekstraklasy powrócą do rywalizacji dopiero w styczniu. Jesienną rundę na prowadzeniu zamknął Raków Częstochowa, który ma na koncie 41 punktów. Drugie miejsce zajmują piłkarze Legii Warszawa (32 pkt), a podium uzupełnia Widzew Łódź (29 pkt). 

Świetna postawa zawodników Marka Papszuna znalazła odzwierciedlenie w najnowszych wycenach piłkarzy polskiej ligi. W top 10 najdroższych zawodników znalazło się aż pięciu graczy z Częstochowy. Cztery miejsca zajęli piłkarze Lecha Poznań, a jedynym akcentem spoza tych drużyn jest zawodnik Pogoni Szczecin Pontus Almqvist.

Robert Lewandowski w reklamie Qatar AirwaysRobert Lewandowski promuje katarskiego giganta. "Witamy na pokładzie" [WIDEO]

Najlepiej wycenianym zawodnikiem w ekstraklasie pozostał bramkarz Rakowa, Vladan Kovacević (5 mln euro). Bośniak w 14. meczach ligowych stracił jedynie 7 bramek i aż 9-krotnie zachowywał czyste konto. Drugą lokatę utrzymał jego klubowy kolega, Ivi Lopez (4 mln euro). Ofensywny pomocnik rozegrał jak do tej pory 16. spotkań, w których strzelił 5 goli i zanotował 3 asysty. Wartość obu piłkarzy nie uległa zmianie.

Za plecami prowadzącej dwójki doszło z kolei do przetasowań. Na najniższy stopień podium awansował Michał Skóraś. Pomocnik Lecha Poznań jest obecnie wyceniany na 3 miliony euro. Wzrost wartości zawodnika o pół miliona euro nie powinna dziwić. 22-latek prezentuje się bardzo solidnie zarówno w lidze, jak i w reprezentacji Polski, co dało mu miejsce w składzie na mundial. Do czołowej "dziesiątki" awansowali dwaj zawodnicy Rakowa, Stratos Svarnas i Bartosz Nowak.

Obrazek z Kataru tuż przed startem MŚPrzepych, luksus i koparki pracujące w środku nocy. "Witamy w Dosze, bawcie się dobrze"

Top 10 najdroższych piłkarzy w ekstraklasie:

  1. Vladan Kovacević (Raków Częstochowa) - 5 mln euro (poprzednio 5 mln euro)
  2. Ivi Lopez (Raków Częstochowa) - 4 mln euro (poprzednio 4 mln euro)
  3. Michał Skóraś (Lech Poznań) - 3 mln euro (poprzednio 2,5 mln euro)
  4. Mikael Ishak (Lech Poznań) - 3 mln euro (poprzednio 3 mln euro)
  5. Fran Tudor (Raków Częstochowa) - 2,5 mln euro (poprzednio 2,5 mln euro)
  6. Jesper Karlström (Lech Poznań) - 2,5 mln euro (poprzednio 2 mln euro)
  7. Pontus Almqvist (Pogoń Szczecin) - 2,2 mln euro (poprzednio 2,5 mln euro)
  8. Joel Pereira (Lech Poznać) - 2 mln euro (poprzednio 2 mln euro)
  9. Stratos Svarnas (Raków Częstochowa) - 2 mln euro (poprzednio 1,4 mln euro)
  10. Bartosz Nowak (Raków Częstochowa) - 2 mln euro (poprzednio 1,8 mln euro)
Więcej o: