Lechia Gdańsk zamraża pensje piłkarzom. Władzą myślą o jeszcze o jednej karze

Lechia Gdańsk wstrzymała wypłacanie pensji swoim piłkarzom - donosi nieoficjalnie Radio Gdańsk. To efekt słabych wyników zespołu. Kolejnym krokiem miałoby być anulowanie zaplanowanych urlopów. Wszystko uzależnione jest od wyniku piątkowego meczu z Górnikiem Zabrze.

Lechia Gdańsk ma w tym sezonie sporo problemów z stabilizacją formy. Po zwycięstwach nad Zagłębiem Lubin i Stalą Mielec wydawało się, że Lechia zaczyna wychodzić na prostą. Potem przyszła jednak seria trzech porażek z rzędu - z Piastem Gliwice i dwukrotnie z Legią Warszawa - raz w Ekstraklasie, a raz w Pucharze Polski.

Zobacz wideo Jak bardzo zaskoczył Michniewicz? "Wprowadził nas wszystkich nieco w maliny"

Lechia Gdańsk zamraża pensje piłkarzom. Reakcja na słabe wyniki

To rozwścieczyło władze, które za karę zamrozili piłkarzom wypłaty. Radio Gdańsk zauważa jednak, że taka metoda dyscyplinowania zawodników mija się z celem. Pensje i tak trzeba będzie wypłacić w ciągu dwóch miesięcy, bo inaczej gracze zaczną rozwiązywać kontrakty.

Nie tylko wypłaty. Gracze Lechii mogą stracić także urlopy

Z informacji Radia Gdańsk wynika, że zatrzymanie pensji to dopiero pierwszy krok. Klub ma w zanadrzu jeszcze jeden środek, by ukarać piłkarzy. Chodzi o skrócenie urlopów. Wszystko uzależnione jest od piątkowego meczu z Górnikiem. Prezes Paweł Żelem miał przekazać zawodnikom, że jeżeli z Górnikiem znów zagrają słabo, będą musieli zostać w Gdańsku do 20, a nie do 2 grudnia jak pierwotnie zakładano.

Komentarz w tej sprawie wydał także sam klub. - Opóźnienie w płatnościach wynagrodzenia piłkarzy za październik wynosi obecnie 2 dni. Wszelkie pozostałe zobowiązania kontraktowe są uregulowane. Plan urlopowo-treningowy zostanie ustalony po jutrzejszym meczu z Górnikiem Zabrze. Po doprecyzowaniu terminów klub przedstawi dokładne informacje - utrzymują działacze Lechii.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Lechia Gdańsk zmierzy się z Górnikiem Zabrze w ramach zaległej drugiej kolejki Ekstraklasy w piątek o godz. 20.30. W tabeli gdańszczanie zajmują 16. miejsce z czternastoma punktami na koncie.

Więcej o: