Pogoń Szczecin planuje transfer reprezentanta Szwecji. I to już zimą

Pogoń Szczecin już kilka dni po zakończeniu piłkarskiej jesieni szuka wzmocnień składu na rynku transferowym. Na celowniku czwartego zespołu Ekstraklasy znalazł się Linus Wahlqvist, środkowy obrońca, który ma za sobą sześć występów w reprezentacji Szwecji. W lecie będzie do wzięcia za darmo.

Pogoń Szczecin w tym sezonie Ekstraklasy straciła 25 bramek i poszukuje wzmocnień w formacji defensywnej. W klubie powrócił temat Linusa Wahlqvista, który już lecie był obiektem zainteresowania władz szczecińskiego zespołu. Szwed ma za sobą już jedną, nieudaną przygodę za granicą, ale jest chętny, by spróbować sił w ekstraklasie. 

Zobacz wideo Oto przyszły bramkarz reprezentacji Polski. "Ma charakter, poczucie własnej wartości"

Pogoń Szczecin chce kupić środkowego obrońcę. 6-krotny reprezentant Szwecji na radarze

Linus Wahlqvist na co dzień jest piłkarzem szwedzkiego FK Norrkping, w którym w tym sezonie zagrał 27 meczów. Już latem ukazywały się wiadomości o potencjalnym zainteresowaniu obrońcą ze strony Pogoni Szczecin. Temat powraca na początku zimowej przerwy Ekstraklasy. 

"Pogoń Szczecin stara się już tej zimy ściągnąć środkowego obrońcę IFK Norrkoping, Linusa Wahlqvista. Piłkarz jest przekonany do transferu" - informuje na Twitterze Piotr Piotrowicz, trener piłkarski, mieszkający w Szwecji. Informację potwierdza również Daniel Trzepacz z serwisu pogonsport.net. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Szansą Pogoni na ściągnięcie Wahlqvista ma być przede wszystkim jego kontrakt z obecnym klubem, który wygasa już w czerwcu 2023 roki. Oznacza to, że jeśli Norrkoping chce zarobić na obrońcy, to musi sprzedać go w zimowym okienku transferowym. W innym wypadku piłkarz będzie mógł podpisać kontrakt z nowym klubem już 1 stycznia, a w lecie opuści szwedzki zespół. 

W transferze Linusa Wahlqvista do Pogoni może pomóc również jego dobra znajomość z trenerem szczecińskiej drużyny Jense Gustaffsonem. Obaj pracowali razem w Norrkoping, a obrońca zagrał pod wodzą szkoleniowca w 90. meczach. Ewentualnymi rywalami Szweda o miejsce w składzie Pogoni będą: Konstantinos Triantafyllopoulos, Benedikt Zech i Mariusz Malec.

Linus Wahlqvist w przeszłości sześciokrotnie zagrał reprezentacji Szwecji. Debiutował w styczniu 2016 roku, w wieku 19 lat, w meczu z Estonią. W przeszłości Szwed był również piłkarzem Dynama Drezno, gdzie kupiono go za 400 tysięcy euro. W niemieckim zespole zagrał 55 meczów, w których zaliczył 5 asyst. Według portalu Transfermarkt wartość środkowego obrońcy w czerwcu wynosiła 1,2 miliona euro.

Więcej o:
Copyright © Agora SA