Dymy w Białymstoku. Kibice Jagiellonii podpalili własny stadion

Podczas meczu pomiędzy Jagiellonią Białystok a Lechem Poznań doszło do niebezpiecznej sytuacji. W pierwszej połowie na stadionie wybuchł niewielki pożar. Na szczęście nikt nie ucierpiał i ogień został ugaszony przez straż pożarną.

W sobotę o 17:30 w Białymstoku rozpoczęło się spotkanie pomiędzy miejscową Jagiellonią a Lechem Poznań. W pierwszej połowie piłkarze obydwu drużyn nie zawiedli i zagwarantowali niezłe widowisko. Niestety doszło również do niebezpiecznej sytuacji.

Kibice Jagiellonii podpalili własny stadion

W pewnym momencie spotkania na trybunach wybuchł niewielki pożar, który utrzymywał się przez dłuższy czas. Jego przyczyną prawdopodobnie były fajerwerki odpalone przez kibiców Jagiellonii w trakcie pierwszej połowy. Płonął głośnik zawieszony pod zadaszeniem jednej z trybun. Zgromadzeni fani zauważyli ogień i kłęby dymu, a sytuacja wydawała się groźna. Na szczęście nikt nie ucierpiał, a straż pożarna ugasiła pożar pod koniec pierwszej połowy.

2Szpital polowy na Stadionie Narodowym w WarszawieNowe informacje ws. Stadionu Narodowego. Architekt wskazał możliwą przyczynę usterki

Po pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiał Lech, ale w 45. minucie to Jagiellonia objęła prowadzenie. Piłkę do siatki wpakował Mateusz Skrzypczak po asyście Jesusa Imaza. Zaledwie kilka minut później goście wyrównali stan rywalizacji. Na listę strzelców wpisał się Mikael Ishak po podaniu od Radosława Murawskiego. Druga połowa meczu rozpoczęła się bez opóźnień związanych z pożarem.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Przed tą kolejką Jagiellonia zajmowała 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów. Lech Poznań z kolei plasował się na ósmej pozycji i do tej pory uzbierał 25 punktów. W przypadku zwycięstwa poznański zespół może awansować na piątą lokatę.

Kibice na paradzie w DohaParady, a raczej parodie kibiców. Cyrk przed mundialem w Katarze [WIDEO]