Piotr Stokowiec się zagalopował. Puszcza Niepołomice reaguje na jego słowa

Piotr Stokowiec po porażce 0:2 z Cracovią zwrócił się do rozczarowanych kolejną porażką kibiców Zagłębia Lubin: "Gdyby nie my, to byście zapierdzielali do Niepołomic na mecze". Pierwszoligowcy postanowili zażartować ze słów trenera lubinian.

Piotr Stokowiec po meczu z Cracovią wdał się w dyskusję z rozczarowanymi kibicami. Zagłębie Lubin jest dopiero 14. w ekstraklasie i ma tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową, ale Stokowiec próbował przekonać fanów, że gdyby nie praca sztabu, to zespół z Lubina grałby w I lidze - ostatni sezon lubinianie skończyli na 13. miejscu, sześć punktów nad strefą spadkową. Po słowach trenera zawrzało w sieci.

Zobacz wideo Superpuchar siatkarzy. ZAKSA nie przełamała się po druzgocącej porażce w Nysie

Piotr Stokowiec przesadza, a Puszcza reaguje. "Dzisiaj wszyscy zapierdzielamy"

Do tablicy poczuła się wywołana I-ligowa Puszcza Niepołomice, która w poniedziałek w 16. kolejce zagra u siebie ze Skrą Częstochowa. W mediach społecznościowych pojawiła się grafika zapowiadająca spotkanie, a rzeczniczka prasowa klubu postanowiła skorzystać z okazji do zażartowania ze słów Piotra Stokowca. 

"Dzisiaj wszyscy zapierdzielamy na mecz do Niepołomic" - napisała Ola Sępek na Twitterze, skrzętnie wykorzystując okazję do zaproszenia kibiców na spotkanie. Nieprzemyślana wypowiedź Stokowca stała się powodem, dla którego kibice mieliby przyjść na mecz i udowodnić, że słowa szkoleniowca Zagłębia były niepotrzebne.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Puszcza jest jedną z największych sensacji sezonu, zajmuje drugie miejsce w tabeli I ligi. "Czujemy tutaj pulsujące trybuny, których nie powstydziłaby się niejedna drużyna z ekstraklasy. A od strony sportowej - w polskim futbolu już niemal mityczny, ale w Puszczy realny - długofalowy plan, na którego czele stoi trener pracujący od 2015 r. Anomalia" - pisaliśmy na początku sezonu.

Zupełnie inne nastroje są Lubinie. Kibice domagają się zwolnienia trenera Stokowca, bo poza słabymi wynikami w lidze - zespół z Dolnego Śląska przegrał już czwarty mecz z rzędu, kolejny bez gola - Zagłębie pożegnało się również z Pucharem Polski, w którym uległo drugoligowemu Motorowi Lublin 0:1. 

- Co tu dużo mówić, jesteśmy w głębokim kryzysie i nie udało się go dziś zażegnać. [...] Co do mojej osoby, za dwa tygodnie przyjdzie czas na podsumowanie - stwierdził trener Stokowiec na konferencji prasowej po meczu z Cracovią. Do wypowiedzi w kierunku kibiców jednak się nie odniósł.

Więcej o:
Copyright © Agora SA