Maciej Bartoszek zawiesza karierę. Wchodzi w politykę

Maciej Bartoszek zawiesza karierę trenerską i skupi się na polityce. Zamierzam w najbliższych wyborach startować na burmistrza miasta Ciechocinka - powiedział szkoleniowiec w "Misji Futbol" Przeglądu Sportowego Onet.

Pod koniec lutego Maciej Bartoszek został zwolniony z Wisły Płock, która notowała rozczarowujące wyniki. Wpływ na tę decyzję miał również mieć konflikt pomiędzy Bartoszkiem a dyrektorem sportowym Pawłem Magdoniem. 45-letni szkoleniowiec poprowadził "Nafciarzy" w 30 spotkaniach, spośród których 11 zakończyło się zwycięstwami, pięć remisami, a 14 porażkami.

Zobacz wideo Szpilka: Szybko zarobione siano i wracam do domu

Bartoszek zawiesza karierę trenerską

Bartoszek to trener, którego powinien kojarzyć każdy fan polskiej piłki. Szkoleniowiec ma za sobą pracę w m.in. w Koronie Kielce, GKS Bełchatów, Zawiszy Bydgoszcz, Chojniczance Chojnice oraz Bruk-Becie Termalice Nieciecza. Ale na razie jego kariera została zawieszona. A to dlatego, że w październikowych wyborach będzie starał się o posadę... burmistrza Ciechocinka, którego w przeszłości był radnym.

- Odezwały się do mnie różne środowiska. Jestem związany z Ciechocinkiem i powiatem od 25 lat. Myślę, że to kwestia różnego splotu wydarzeń, które wydarzyły się w ostatnim czasie. Podjąłem taką decyzję i zamierzam w najbliższych wyborach startować na burmistrza miasta Ciechocinka. Jest to niesamowicie męcząca i wymagająca praca. Czasem potrzeba złapania dłuższej przerwy. Nie wykluczam, że będę chciał wrócić do piłki, ale nie wiem, czy w roli trenera. Przyjdzie jeszcze moment na rozliczenie mojej kariery - powiedział Bartoszek w "Misji Futbol" Przeglądu Sportowego Onet.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.