Zmarł wybitny dziennikarz sportowy Andrzej Stanowski

We wtorek dobiegły do nas smutne informacje. Po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 83 lat zmarł wybitny dziennikarz sportowy Andrzej Stanowski. "Zapamiętam go jako niezwykle inteligentnego człowieka" - napisał Adam Małysz.

We wtorek po długiej chorobie zmarł wybitny dziennikarz sportowy Andrzej Stanowski. Przez lata był związany z "Dziennikiem Polskim", "Gazetą Krakowską" i "Czasem Krakowskim". Miał 83 lata. 

Zobacz wideo Lewandowski już czaruje. Stadion aż jęknął [SPORT.PL LIVE #31]

Andrzej Stanowski nie żyje. "Niezwykle inteligentny człowiek. Będzie go brakować"

Stanowski był wielkim fanem Cracovii. Przez wiele lat komentował ze stadionu mecze tej drużyny. - Do ostatniego dnia, leżąc w szpitalu, oglądał na ekranie laptopa i telefonu mecze ukochanej Cracovii i śledził występy innych polskich sportowców, w tym Igi Świątek. Jeszcze w poniedziałek, już bardzo słabym głosem, w naszej ostatniej rozmowie komentował bieżące wydarzenia, to od niego dowiedziałem się, że Wisła kupiła napastnika z Hiszpanii  - wspomina Stanowskiego jego syn Rafał w rozmowie z "Dziennikiem Polskim".

Konflikt na linii Mane - Salah? Konflikt na linii Mane - Salah? "To nie jest nic osobistego"

Stanowski był nie tylko pasjonatem piłki nożnej, ale także sportów zimowych. Relacjonował najważniejsze turnieje hokejowe i narciarskie, takie jak między innymi Turniej Czterech Skoczni. "Zmarł redaktor Andrzej Stanowski, wybitny dziennikarz sportowy. Niech spoczywa w pokoju. Ja zapamiętam go jako niezwykle inteligentnego człowieka, pełnego profesjonalizmu i z ogromną wiedzą na temat skoków narciarskich." - napisał na Facebooku Adam Małysz. 

Wpis Stanowskiemu poświęciła także polska biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk - Tekieli. "Pan Andrzej Stanowski zawsze dociekliwie, zawsze życzliwie. Będzie Go brakować. RIP." - czytamy. 

Andrzej Stanowski wydał również dwie książki o Adamie Małyszu i Jusytynie Kowalczyk - Tekieli - "Małysz. Bogu dziękuję" (z Haliną Zdebską, wydawnictwo Biały Kruk) oraz "Bieg życia Justyny" (z Adamem Sosnowskim, wydawnictwo Biały Kruk). 

Eden Hazard skopał chłopca do podawania piłek. Chłopiec skopany przez Hazarda dorósł i odniósł sukces. Jest milionerem

Więcej o: