Raków poznał rywala w IV rundzie el. LKE. Łatwo nie będzie

W czwartek o 18:00 Raków Częstochowa dopełnił formalności i pokonał w rewanżu Spartaka Trnawę 1:0, tym samym awansując do kolejnej rundy eliminacji do Ligi Konferencji. Tego samego dnia drużyna Marka Papszuna poznała także rywala, z którym zmierzy się w następnej fazie.

W pierwszym trzeciej rundy eliminacji do Ligi Konferencji Raków Częstochowa pokonał Spartaka Trnawę 2:0 po dwóch trafieniach Ivi Lopeza. W czwartek o 18:00 w Częstochowie odbyło się rewanżowe spotkanie tych drużyn. 

Zobacz wideo Lewandowski zaskoczył zachowaniem w debiucie na Camp Nou. "Szybko ogarnął" [Sport.pl LIVE]

Raków z awansem do kolejnej rundy. Zmierzy się w niej ze Slavią Praga

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawili gospodarze. Częściej utrzymywali się przy piłce, ale nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów i po 45 minutach utrzymywał się bezbramkowy remis. W drugiej połowie Spartak kilkakrotnie zagroził drużynie Marka Papszuna, ale nie zdołał skierować piłki do siatki. Gospodarze przetrwali chwilowy napór Spartaka i zaczęli kolejny raz przejmować inicjatywę. W 68. minucie przewaga Rakowa w końcu przyniosła oczekiwany efekt. Piłkę po podaniu Ivi Lopeza do siatki wpakował Vladyslav Kochergin. W kolejnych minutach gospodarze kontrolowali przebieg gry. Ostatecznie wynik do końca meczu się już nie zmienił i Raków dopełnił formalności, pokonując Spartaka 1:0. Tym samym awansował do czwartej rundy eliminacji do Ligi Konferencji. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

PSGPSG grozi niechcianym piłkarzom. Nowy pomysł. Piąta liga

W czwartek odbył także inny mecz, który śledzą kibice drużyny Marka Papszuna. O 19:30 w Atenach miejscowy Panathinaikos podjął Slavię Praga. Z jednym z tych klubów Raków zmierzy się w następnej rundzie kwalifikacji. W pierwszym spotkaniu lepsza okazała się czeska ekipa, która nie dała większych szans Grekom i pewnie wygrała 2:0. Panathinaikos stanął przed trudnym zadaniem i żeby awansować do kolejnej rundy, musiał zagrać dużo lepiej niż poprzednio. 

Grecka drużyna ponownie zawiodła. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Gola dla Panathinaikosu strzelił Andraz Sporar, a Czesi odpowiedzieli trafieniem Vaclava Jurecki. Dzięki temu wynikowi Slavia awansowała do czwartej rundy eliminacji do Ligi Konferencji i to ta drużyna będzie rywalem Rakowa. Pierwszy mecz zaplanowany jest na czwartek 18 sierpnia. 

Chris JastrzembskiJastrzembski: Klub traktował mnie gorzej od nich, bo miałem polski paszport

Więcej o: