Klub ekstraklasy ma nowego właściciela. Wielkie zmiany. Sypnie kasą?

Stało się. Bartłomiej Farjaszewski postanowił sprzedać pakiet większościowy Warty Poznań. Klub został przejęty przez spółkę DD12, na czele której stoi Paulina Sypniewska.

Bartłomiej Farjaszewski przejął Wartę Poznań z rąk Izabelli i Jakuba Pyżalskich w bardzo trudnym momencie w 2018 roku, gdy długi klubu wynosiły około 800 tysięcy złotych. Z nowym właścicielem pierwszoligowiec zdołał najpierw wyjść na prostą, a następnie awansował do Ekstraklasy. 

Zobacz wideo Nowy dom Lewandowskiego robi piorunujące wrażenie. "Wspomnienia na całe życie"

Warta Poznań ma nowego właściciela. Klub przejmuje Paulina Sypniewska

W maju Sport Interia informowała, że Farjaszewski zamierza sprzedać udziały w Warcie. W czwartek doniesienia mediów się sprawdziły i klub trafił w nowe ręce. Zespół został przejęty przez spółkę DD12 Lab, która zajmuje się nowoczesnymi technologiami i innowacjami w sporcie. Na jej czele stoi doktor nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu Paulina Sypniewska. 

Nowi właściciele zapewnią klubowi dalszy rozwój, ale nie przeprowadzą zmian w sposobie zarządzania. - Spółka, którą reprezentuję, nabyła większościowy pakiet udziałów w Warcie Poznań. Nie wprowadza to znaczących zmian w sposobie funkcjonowania klubu. Klub już teraz jest bardzo dobrze zarządzany. Nie zmienia się zarząd oraz skład rady nadzorczej. Dotychczasowa strategia jest dobrze przygotowana i skutecznie realizowana oraz wpisuje się w wartości, na jakich będzie bazować koncept DD12 Lab - powiedziała Sypniewska w rozmowie z oficjalną stroną Warty Poznań

Joan Laporta i Robert LewandowskiWeto. Sypie się plan Barcelony ws. rejestracji nowych piłkarzy

Jak się okazuje, spółka nie skupi się jedynie na wsparciu finansowym klubu. - Uzgodniliśmy, że nowy inwestor zapewni środki pozwalające na dalszy rozwój klubu. Spółka będzie zajmowała się także powoływaniem i rozwijaniem inicjatyw biznesowych, między innymi z obszaru innowacji w sporcie, ale także z branż wpisujących się w profil strategiczny Warty, czyli głównie z zakresu ekologii i społecznej odpowiedzialności biznesu. Cele DD12 Lab są więc szersze niż tylko sama inwestycja w klub piłkarski - dodała Sypniewska. 

Przygoda byłego już właściciela Bartłomieja Farjaszewskiego z Wartą nie dobiega jednak do końca. Zajmie on miejsce w radzie nadzorczej i dalej będzie wspierał klub. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Warta Poznań nie zaczęła najlepiej bieżącego sezonu Ekstraklasy. Po trzech kolejkach ma na koncie tylko trzy punkty i zajmuje 14. miejsce w tabeli. Nad strefą spadkową ma dwa punkty przewagi. Podopieczni Szulczyka w następnej serii spotkań zmierzą się na własnym stadionie z Pogonią Szczecin. Spotkanie zaplanowane jest niedzielę o 15:00.

Sport.pl nadaje prosto z Barcelony

Czy można sobie kupić koszulkę Barcelony z nazwiskiem Lewandowski? Z jakim numerem? Czy podczas prezentacji znów będziemy świadkami prowizorki, czy może wreszcie przy pełnym Camp Nou Robert Lewandowski zostanie przywitany z pełną pompą?

Prezentacja Roberta Lewandowskiego. Pierwszy mecz Polaka w barwach Barcelony na Camp Nou. A także reakcje kibiców, obrazki ze stadionu oraz miejsc, które właśnie teraz stają się sportowym i nie tylko sportowym domem kapitana reprezentacji Polski. To wszystko można śledzić na Sport.pl dzięki relacjom specjalnego wysłannika Dominika Wardzichowskiego. Obrazki, smaczki, relacje na żywo, zdjęcia i wideo. Do śledzenia w Sport.pl, a także na Instagramie i TikToku.

Hiszpańskie media: Dwóch obrońców na liście życzeń BarcelonyHiszpańskie media: Dwóch obrońców na liście życzeń Barcelony

Więcej o: