Kłopot Legii Warszawa. Nowa gwiazda wypada na jeszcze dłużej

Blaz Kramer znów nie będzie do dyspozycji Legii Warszawa. Słoweński napastnik przejdzie operację w piątek 5 sierpnia, po której wypadnie z gry na około półtora miesiąca, o czym stołeczny klub poinformował w oficjalnym komunikacie.

Blaz Kramer dołączył do Legii Warszawa na zasadzie wolnego transferu po tym, jak wygasł jego kontrakt z FC Zurich. Słoweński napastnik związał się z Legią umową do końca sezonu 2024/2025 i przychodził jako następca Tomasa Pekharta. - Wiem, w jakiej sytuacji był klub w tym sezonie, ale wiem też, czym w Polsce jest Legia. W mojej opinii to największy z klubów w tym kraju, który przecież regularnie wygrywał trofea. A ja właśnie po to tutaj przyszedłem - chcę je wygrywać - mówił Kramer po podpisaniu kontraktu. Słoweniec od początku ma jednak duże problemy ze zdrowiem.

Zobacz wideo "Nuevo tridente". Barcelona buduje magiczne trio w ataku. Lewandowski na szpicy [Sport.pl LIVE]

Operacja Blaza Kramera i przymusowa przerwa. Problemy Legii Warszawa

Legia Warszawa poinformowała w oficjalnym komunikacie, że nie będzie mogła skorzystać w najbliższym czasie z Blaza Kramera. Słoweński napastnik przejdzie w piątek zabieg chirurgiczny, po którym wypadnie z gry na około półtora miesiąca. To oznacza, że Kramer mógłby potencjalnie wrócić do gry na mecz z Miedzią Legnica, który odbędzie się 17 września w ramach dziesiątej kolejki Ekstraklasy. Na ten moment jedynym zdrowym nominalnym napastnikiem będzie Maciej Rosołek.

- Przyczyną są komplikacje zabiegu z poprzedniego klubu. Mamy nadzieję, że ta operacja wyleczy go całkowicie - zdradził Kosta Runjaić na konferencji prasowej. Pojawia się więc pytanie, czy klub nie sprawdził wystarczająco stanu zdrowia Kramera przed podpisaniem z nim kontraktu.

Blaz Kramer na razie nie zanotował oficjalnego debiutu w barwach Legii Warszawa. Napastnik zagrał m.in. w sparingu z Zorią Ługańsk (2:1), a potem narzekał na uraz mięśnia przywodziciela, przez co nie był dostępny na mecz z Cracovią (0:3) w trzeciej kolejce Ekstraklasy. Stołeczny klub pracuje nad ściągnięciem nowego napastnika, a na liście życzeń znajduje się m.in. Aleksandar Prijović (Western United) czy... Tomas Pekhart (bez klubu).

Legia Warszawa zagra kolejny mecz w Ekstraklasie przeciwko Piastowi Gliwice - to spotkanie odbędzie się w piątek 5 sierpnia o godzinie 20:30. Wcześniej zespół prowadzony przez Kostę Runjaicia, poza wspomnianym meczem z Cracovią, zremisował 1:1 z Koroną Kielce i wygrał 2:0 z Zagłębiem Lubin, przez co zajmuje ósme miejsce w tabeli.

Więcej o: