Raków idzie na transferowy rekord. Tyle za Polaka jeszcze nie zapłacili

Bartosz Nowak może tego lata zamienić Górnika Zabrze na Raków Częstochowa. Wicemistrzowie Polski chcą za niego zapłacić 400 tys. euro - podaje WP Sportowe Fakty. Jeśli te doniesienia się potwierdzą, Nowak byłby najdroższym Polakiem kupionym przez klub z Częstochowy i jednym z najdroższych ogólnie.

Raków Częstochowa zbroi się przed kolejnymi meczami w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. W III rundzie zespół Marka Papszuna podejmą Spartaka Trnavę, a w ostatniej rundzie zwycięzca tego dwumeczu zmierzy się z lepszym z pary Slavia Praga - Panathinaikos Ateny.

Zobacz wideo Robert Lewandowski może wymusić zmianę numeru w Barcelonie. "Zamąci" [Sport.pl LIVE]

Raków Częstochowa chce pozyskać Bartosza Nowaka. Transfer jeszcze w tym tygodniu?

Bartosz Nowak to jeden z ważniejszych piłkarzy Górnika Zabrze. Nie dziwi więc fakt, że jego pozyskaniem zainteresował się Raków Częstochowa, a więc jeden z lepszych polskich zespołów ostatnich lat. Wicemistrzowie Polski pierwszą ofertę za pomocnika złożyli już kilka tygodni temu. Wówczas oferowali 250 tysięcy euro. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Lech Poznań pewnie pokonał Dinamo Batumi 5:0Lech Poznań chciał oskubać lidera Ekstraklasy. Jest odpowiedź

Według najnowszych informacji portalu WP SportoweFakty aktualnie Raków oferuje zabrzanom 400 tysięcy euro. To prawie połowa tego, ile Nowak ma wpisane w kontrakcie. Jego klauzula wynosi 1 milion euro. Zdaniem dziennikarzy oba kluby są blisko porozumienia, ponieważ kwota oferowana aktualnie przez wicemistrza Polski odpowiada władzom Górnika. Choć ostateczną decyzję podejmie Rada Nadzorcza klubu z Zabrza, to wydaje się, że do transferu może dojść jeszcze przed startem IV kolejki Ekstraklasy. A w niej Górnik zmierzy się właśnie z Rakowem Częstochowa.

Bartosz Nowak jednym z rekordowych transferów Rakowa?

Jeśli Bartosz Nowak rzeczywiście trafiłby do Rakowa Częstochowa za 400 tysięcy euro, to stałby się jednym z droższych piłkarzy w szeregach wicemistrza Polski. Według transfermarkt.de najwięcej zapłacono za Deiana Sorescu (800 tysięcy euro). Drożsi od Nowaka byliby także Bogdan Racovitan oraz Fabio Sturgeon. Pomocnik stałby się najdroższym Polakiem kupionym przez Raków Częstochowa.

Kibice Lecha Poznań szukają drużynie obrońcy.Kibice Lecha drwią z własnego klubu. Oferta pracy, która przebija wszystko

Najdroższe transfery Rakowa Częstochowa:

  1. Deian Sorescu - 800 tysięcy euro
  2. Bogdan Racovitan - 600 tysięcy euro
  3. Fabio Sturgeon - 500 tysiecy euro
  4. Iwo Kaczmarski - 350 tysięcy euro
  5. Vladan Kovacević - 300 tysięcy euro
Więcej o: