Dwa gole 19-latka dały efektowną wygraną Górnikowi. Legia oddała go za darmo

Górnik Zabrze odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Zabrzanie wygrali 3:0 na wyjeździe z Radomiakiem, a bohaterem zespołu z Górnego Śląska został 19-letni Szymon Włodarczyk. Wychowanek Legii zdobył dwie bramki.

Górnik Zabrze w tym sezonie rozegrał zaledwie dwa spotkania. Wszystko za sprawą przełożenia meczu 2. kolejki z Lechią Gdańsk, z powodu udziału gdańszczan w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Po dwóch rozegranych meczach zabrzanie mają na koncie trzy punkty, dzięki sobotniej wygranej nad Radomiakiem.

Górnik Zabrze wygrywa pierwszy mecz w sezonie. Szymon Włodarczyk bohaterem

Choć spotkanie w Radomiu rozpoczęło się od nacisku gospodarzy, to ostatecznie zostało ono zdominowane przez drużynę Górnika Zabrze. Jednym z kluczowych graczy na boisku okazał się być Lukas Podolski, który w 28. minucie zanotował asystę przy trafieniu 19-letniego Szymona Włodarczyka. Cztery minuty później goście prowadzili już 2:0 dzięki bramce Bartosza Nowaka.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

W drugiej części spotkania Szymon Włodarczyk potwierdził, że to jest jego dzień. W 65. minucie 19-latek ponownie pokonał bramkarza Radomiaka i goście prowadzili już 3:0. Świetne decydujące podanie znów zanotował Lukas Podolski. Górnik do końca meczu dominował i wywalczył pierwsze w tym sezonie trzy punkty.

Warta podkreślenia jest wysoka dyspozycja Szymona Włodarczyka, którego z trybun wspierał ojciec Piotr - przed laty zawodnik między innymi Legii Warszawa, Widzewa Łódź czy też Śląska Wrocław.

Występ wychowanka Legii na Twitterze skomentował także...pisarz Jacek Piekara. Odniósł się między innymi do polityki transferowej stołecznego klubu. "Napastnik Szymon Włodarczyk - wychowanek Akademii Legii - został przez w-wski klub oddany za darmo do Górnika Zabrze. Dziś strzelił dwie bramki w lidze. A Legia nie ma napastnika poza człowiekiem z drewna - Rosołkiem...Polityka transferowa klubu na niezmiennie wysokim poziomie!" - skomentował.

Górnik Zabrze. Debiut 16-letniego Krzysztofa Kolanko

W sobotę okazję do świętowania miał nie tylko Szymon Włodarczyk. Swój debiut na boiskach Ekstraklasy zanotował 16-letni Krzysztof Kolanko. Wychowanek Profbudu Krosno wszedł na plac gry w 87. minucie.