Lech Poznań sprowadza nowego obrońcę. Wykorzysta przepisy FIFA

Lech Poznań finalizuje transfer szwedzkiego obrońcy Filipa Dagerstala. 25-latek zjawił się w poniedziałek w klubowym ośrodku i przechodzi badania medyczne. Jeśli je zaliczy, dołączy do mistrzów Polski na zasadzie rocznego wypożyczenia z FK Chimki.

Kilka dni temu pojawiły się informacje, że Lech Poznań jest bliski sprowadzenia środkowego obrońcy Filipa Dagerstala z rosyjskiego FK Chimki. Szwed miałby uzupełnić lukę w środku linii defensywnej, która powstała przez kontuzje Bartosza Salamona i Antonio Milicia. W poniedziałek mistrzowie Polski potwierdzili, że 25-latek zjawił się w klubie, by przejść obligatoryjne testy medyczne. 

Zobacz wideo Kosowski aż podrapał się po brodzie. Jednoznacznie o karierze Boruca

Lech Poznań sprowadza nowego obrońcę. Wykorzysta przepisy FIFA

Jeśli badania nie wykażą czegoś niespodziewanego, Dagerstal podpisze z Lechem roczną umowę. Zostanie on wypożyczony z rosyjskiego klubu na mocy przepisów FIFA, które pozwalają piłkarzom z tej ligi zawieszać swoje kontrakty do 30 czerwca 2023 roku. Wprowadzono je oczywiście z uwagi na atak wojsk rosyjskich na Ukrainę. Obrońca już raz skorzystał z owych przepisów. Wiosną przeniósł się do Norrkoping, klubu, w którym zaczynał karierę.

Hulk zrobił niesamowity prezent swoim synomHulk zrobił synom urodzinowy prezent. Doskonały. Przeszedł samego siebie

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Tam występował do końca czerwca. Ostatni mecz rozegrał niespełna miesiąc temu, przeciwko Mjallby AIF. Można zatem zakładać, że piłkarz nie ma zaległości treningowych i szybko będzie w stanie pomóc drużynie "Kolejorza". 

W lidze rosyjskiej Dagerstal występował od stycznia 2021 roku. W tym czasie rozegrał 27 meczów dla zespołu z Moskwy. 25-latek ma na koncie także dwa występy w pierwszej reprezentacji Szwecji. Zadebiutował w niej w 2017 roku w towarzyskim meczu ze Słowacją. 

Przyjście Filipa Dagerstala ma też wielkie znaczenie dla Daniego Ramireza. Ofensywny pomocnik nie znajduje się w planach trenera Jana van den Broma i wszystko wskazuje na to, że zostanie lada moment odsunięty od zespołu. W drużynie osiągnięto bowiem limit zagranicznych piłkarzy i by zarejestrować nowego obrońcę, ktoś będzie musiał odejść. Już od kilku tygodni pojawiają się informacje, że Lech latem postara się sprzedać 30-latka. Zakontraktowanie kolejnego gracza z zagranicy może tylko przyspieszyć ten proces. Więcej na temat sytuacji Ramireza pisaliśmy w tym miejscu

Z lewej Ariel BorysiukBorysiuk blisko nowego klubu. Nietypowy kierunek. Zostały testy medyczne

Więcej o: