Boniek reaguje na słowa Paixao. "Po 4 meczach?". A rok temu miał inne zdanie

Zbigniew Boniek skomentował słowa Flavio Paixao, który zastanawiał się, dlaczego polskie drużyny przekładają ligowe mecze. Szybko przypomniano byłemu prezesowi PZPN, że w ubiegłym roku miał zupełnie inne zdanie na ten sam temat.

Lech Poznań, Raków Częstochowa i Lechia Gdańsk przełożyły w ubiegły weekend swoje mecze. Pierwsi nie zagrali z Miedzią Legnica, drudzy z Piastem Gliwice, a trzeci z Górnikiem Zabrze. - Nie wiem, dlaczego polskie drużyny przełożyły te mecze. W jakich krajach przekłada się mecze na początku sezonu, po rozegraniu czterech spotkań? - w rozmowie z portalem Sportowefakty.wp.pl powiedział napastnik Lechii, Flavio Paixao.

Zobacz wideo Widzew po ośmiu latach wrócił do ekstraklasy. "Już nigdy nie będzie szedł sam"

Do słów Portugalczyka odniósł się były prezes PZPN - Zbigniew Boniek. "Absolutnie ma rację, przełożyć można / trzeba mecz w ostatniej rundzie w walce o puchary, poza tym kto jest zmęczony po 4 meczach? Stary problem…." - napisał na Twitterze.

Fatalne informacje ws. Modera. Kolejna operacja. Koniec marzeń o MŚ?Fatalne informacje ws. Modera. Kolejna operacja. Koniec marzeń o MŚ?

Boniek skomentował przekładanie meczów przez kluby. Natychmiast wytknięto mu niekonsekwencję

I dodał: "Ja po prostu uważam, że przekładanie na tym etapie przeszkadza. Po wakacjach i 4/5 meczach, rotacjach, trzeba też zapoznać się z nowymi nabytkami, granie jest potrzebne jak tlen. Wiem, co mówię, bo znam to od środka, a nie z książki czy opowieści".

Natychmiast wytknięto Bońkowi, że w ubiegłym roku w tej sprawie miał zupełnie inne zdanie. Wówczas domagał się przeniesienia meczu Legii Warszawa, walcząc w el. Ligi Mistrzów z Dinamem Zagrzeb. - Oczywiście, ze ESA powinna przełożyć mecz Legii. To sprawa bardzo ważna dla naszej polskiej piłki. Kolega Animucki tego nie rozumie? A może za dużo myśli o tym jak załapać się do Zarządu PZPN zamiast koncentrować się na tym za, co mu płacą… Jutro zmieni zdanie, jak znam życie… - pisał rok temu Boniek.

W czwartek Lech, Raków, Pogoń i Lechia zagrają rewanże w 2. rundzie eliminacji LKE. W najlepszej sytuacji są Lech i Raków, które w czwartek pokonały u siebie po 5:0 odpowiednio Dinamo Batumi oraz Astanę. Pogoń zremisowała u siebie 1:1 z Brondby, a Lechia 0:0 na wyjeździe z Rapidem Wiedeń.

Więcej o: