Michał Probierz: Wszyscy mówią, że niszczę młodych Polaków

- Czemu tylu piłkarzy zmieniło swój status życiowy dzięki temu, że byłem wobec nich wymagający? Każdy taki trener jest później odbierany negatywnie, jako burak - mówił nowy trener kadry U-21, Michał Probierz.

W środę 13 lipca na "Kanale Sportowym" w programie "Hejt Park" wystąpił świeżo powołany selekcjoner reprezentacji Polski U-21, Michał Probierz. W czasie trwania transmisji były trener Cracovii odniósł się do popularnej w środowisku piłkarskim opinii, że nie daje on szansy gry młodym, perspektywicznym zawodnikom z Polski. 

Legenda Bayernu skomentowała sytuację Lewandowskiego. KróciutkoLegenda Bayernu skomentowała sytuację Lewandowskiego. Króciutko

Michał Probierz na temat pracy z młodymi piłkarzami z Polski 

- Wszyscy mówią, że zniszczyłem młodych Polaków, że nadal ich niszczę. Czemu tylu piłkarzy zmieniło swój status życiowy dzięki temu, że byłem wobec nich wymagający? Każdy taki trener jest później odbierany negatywnie, jako burak. Ludzie wiele mi zarzucają. Jakub Myszor - 2002 r., wszedł za mojej kadencji. Michał Rakoczy? W wieku 16 lat, kiedy nie było jeszcze przepisu o młodzieżowcu, wszedł do pierwszego składu. Jestem ciekawy czy młodzi kibice zdają sobie sprawę z tego, ilu piłkarzy wprowadziłem do Ekstraklasy - podsumował Michał Probierz. 

W poniedziałek 4 lipca Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że Michał Probierz został nowym trenerem kadry U-21. Zastąpił on Macieja Stolarczyka, który w połowie czerwca odszedł ze stanowiska w PZPN i rozpoczął pracę w Jagiellonii Białystok.

Probierz dwukrotnie obejmował Cracovię - w 2017 oraz 2019 roku, zdobywając z zespołem puchar i superpuchar Polski. Takie samo osiągnięcie udało się wywalczyć w sezonie 2009/10 oraz 2010/11 z Jagiellonią Białystok. W czasie swojej kariery trener pracował również z ŁKS'-em Łódź, Wisłą Kraków czy z Termalicą Nieciecza, w której zaliczył trzydniową przygodę. 

Więcej o: