Sensacyjny powrót Pekharta do Legii? "Negocjacje już trwają"

Tomas Pekhart może wrócić do Legii Warszawa - poinformował portal Interia.pl. Przekonanie Czecha do gry przy Łazienkowskiej może być jednak trudne, bo napastnik nie narzeka na brak interesujących ofert.

39 goli w 90 meczach - to dorobek Tomasa Pekharta w Legii Warszawa. Czeski napastnik był zawodnikiem stołecznego klubu przez ostatnie 2,5 roku, zdobywając z nim nie tylko dwa mistrzostwa Polski, ale też koronę króla strzelców ligi w sezonie 2020/21.

Zobacz wideo Rozmowa z Christianem Falkiem z Bilda o transferze Roberta Lewandowskiego

Wraz z zakończeniem minionego sezonu Pekhart odszedł z Legii po tym, jak wygasła jego umowa. Przy Łazienkowskiej nikt nie ukrywał, że powodem rozstania były kwestie finansowe i brak porozumienia w sprawie nowego kontraktu dla zawodnika.

- On nie był do zakontraktowania za 50 tysięcy złotych miesięcznie. Trzeba ocenić, jak wygląda pensja w stosunku do tego, ile zawodnik może nam dać. Według mnie Tomas jest wart wysokiego kontraktu, ale jeśli chcemy mieć lepszy zespół, muszę ten budżet dobrze rozdysponować - mówił ostatnio w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" dyrektor sportowy Legii, Jacek Zieliński.

Spain Soccer La LigaFC Barcelona oficjalnie ogłosiła przyszłość Dembele. Koniec sagi

I dodał: - Oczywiście, że teraz by się przydał, cały czas mówiłem, że to bardzo dobry zawodnik, że widziałbym go w zespole. Jednak są jeszcze kwestie finansowe, o których już rozmawialiśmy. Ja rozumiem Tomasa. Trudno nagle zgodzić się na niższe zarobki w pierwszej reakcji. Ale czasami dochodzi do porozumienia, kiedy opadną emocje i pojawiają się nowe okoliczności.

Pekhart wróci do Legii?

Niewykluczone, że takie okoliczności pojawią się już niedługo. Czech od 1 lipca jest wolnym zawodnikiem, ale mimo to wciąż nie znalazł nowego klubu. Portal Interia.pl poinformował, że tę sytuacje może wykorzystać Legia.

- Jak słyszymy, kolejne negocjacje już trwają. Mowa jest o dwuletniej umowie. Pomiędzy klubem, a przedstawicielem piłkarza, są jeszcze pewne rozbieżności finansowe, ale szansa na porozumienie jest coraz większa. Szczególnie że w tym momencie legioniści mają tylko dwóch napastników - Kramera (który jest kontuzjowany) i Macieja Rosołka. Presja, aby pozyskać snajpera, jest więc ogromna" - czytamy na portalu.

Robert LewandowskiRobert Lewandowski znów spóźniony na trening. Pojawił się w ośrodku Bayernu o 9.02

- Przekonanie Pekharta nie będzie jednak proste. Czeski piłkarz nie narzeka na brak ciekawych opcji. Już kilka tygodni temu Interia informowała, że napastnik otrzymał atrakcyjną propozycję z Rakowa Częstochowa, które zaoferowało mu dwuletni kontrakt. W Częstochowie Pekhart spotkałby innego reprezentanta Czech, defensora Tomasa Petraska".

Poza tym Pekhartem mają się interesować kluby z Czech, Turcji, Grecji, Szwajcarii, Arabii Saudyjskiej oraz Kataru.

Więcej o: