Ajax Amsterdam sięga po Polaka. Jan Faberski podpisał kontrakt

Ajax Amsterdam pozyskał utalentowanego Jana Faberskiego z Jagiellonii Białystok. 16-latek podpisał z holenderskim gigantem umowę do 30 czerwca 2025 roku.

Jagiellonia Białystok poinformowała w środę o rozstaniu z Janem Faberskim, 16-letnim zawodnikiem występującym na pozycji środkowego pomocnika. Młody gracz zrobi kolejny, bardzo istotny krok w karierze. Dołączył bowiem do Ajaksu Amsterdam, największego klubu Holandii, słynącego od lat z doskonałego szkolenia młodzieży. Podpisał umowę, która będzie obowiązywać przez najbliższe trzy lata. Póki co, dołączy do drużyny U-17.

Zobacz wideo Rozmowa z Christianem Falkiem z Bilda o transferze Roberta Lewandowskiego

Ajax Amsterdam sięga po utalentowanego Polaka. Jan Faberski dołączy do drużyny U-17 

Do zespołu z Ekstraklasy Faberski trafił w lutym 2020 roku. Młody piłkarz występował regularnie w zespołach U-17 i U-18. Trenował także z pierwszą drużyną. Wziął m.in. udział w zimowym zgrupowaniu Jagiellonii w Belek. Na zgrupowanie zaprosił go ówczesny trener Piotr Nowak. Nastolatek nie doczekał się jednak debiutu wśród seniorów. 

Wielki transfer Koulibaly'ego za 40 mln euro. To już przesądzoneWielki transfer Koulibaly'ego za 40 mln euro. To już przesądzone

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W minionym sezonie Jan Faberski zaliczył dziesięć meczów w Centralnej Lidze Juniorów, w której rywalizuje drużyna U-19 Jagiellonii. Piłkarz w listopadzie 2021 roku zaliczył także debiut w reprezentacji Polski do lat 16. Jak dotąd rozegrał w niej cztery spotkania.

Ajax Amsterdam już od kilku lat uważnie śledził rozwój Jana Faberskiego. Po raz pierwszy holenderscy skauci zwrócili uwagę na Polaka w 2017 roku, gdy ten zaliczył udany występ w turnieju Legia Cup. W kolejnych latach zawodnik odbywał konsultacje z klubowymi trenerami. Teraz gdy jest już nieco starszy, możliwe było sfinalizowanie transferu definitywnego. 

Artur Rudko w meczu z Karabachem AgdamZawalił mecz Lecha Poznań, a po meczu pierwszy ruszył do kibiców

Więcej o: