Reprezentant Ghany był jedną nogą w Legii. Ostatecznie wybrał Rosję

Joel Fameyeh od 1 lipca jest piłkarzem Rubina Kazań. Jak donoszą rosyjskie media reprezentant Ghany, miał propozycję z Legii Warszawa, co sam potwierdził. - Jedną nogą byłem w Warszawie - mówi piłkarz.

Legia Warszawa po nieudanym sezonie 2021/22 latem szukała wzmocnień, aby nie powtórzyły się kolejne tak fatalne rozgrywki. Jednym z graczy, który miał trafić do stolicy był Joel Fameyeh, który ostatecznie wybrał ofertę Rubina Kazań.

Zobacz wideo Od lat 90. zarobki piłkarzy w Wielkiej Brytanii wzrosły 1500 proc. Jak to możliwe?

Joel Fameyeh był o krok od Legii Warszawa. Wybrał jednak Rubin Kazań

Reprezentant Ghany w ubiegłym sezonie występował w barwach FK Orenburg, do którego trafił w 2019 roku. Od nowego sezonu będzie grał w spadkowiczu z rosyjskiej ekstraklasy Rubinie Kazań, choć jak się okazuje, mógł występować w Polsce. Piłkarz wyjawił w wywiadzie dla rosyjskich mediów, że był krok od podpisania umowy z Legią.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Jasur JakszibojewLegia pożegnała "piłkarza widmo". Jeden z najbardziej absurdalnych transferów

- Kiedy Oleg Jarowinski, dyrektor sportowy Rubina, zadzwonił do mnie, byłem już jedną nogą w Legii Warszawa. Wszystko już uzgodniliśmy. Decyzja o przeprowadzce do Kazania nie była łatwa - wyjawił i dodał: - Zdecydowałem się dlatego, że chcę grać w Rubinie.

- Oczywiście myślałem o drużynie narodowej, chcę zagrać na mundialu i rozmawiałem o tym z trenerem naszej drużyny narodowej. Przyznał, że nie powołał mnie na ostatnie mecze, ponieważ gram w niższej lidze, a moi konkurenci są w Anglii, Hiszpanii, Niemczech, Holandii.

Legia Warszawa zbroi się po słabszym sezonie

Ostatecznie Fameyeh nie trafił do Legii, jednak klub ze stolicy wzbogacił się o kilku zawodników, którzy mają pomóc w poprawie rezultatu osiągniętego w ubiegłym sezonie. Do Warszawy trafili między innymi Makana Baku, Blaz Kramer, Robert Pich, Maik Nawrocki (transfer definitywny) de czy też Dominik Hładun. Nowym trenerem został natomiast Kosta Runjaić. Pierwszy mecz sezonu warszawianie rozegrają 16 lipca. 

Więcej o: