Piotr Nowak biegał po parkingu za piłkarzami Jagiellonii. "Kulminacja niechęci drużyny"

Piotr Wołosik, dziennikarz "Przeglądu Sportowego" ujawnił kulisy rozstania Piotra Nowaka z Jagiellonią Białystok. Okazuje się, że trener po ostatnim meczu z Górnikiem Łęczna (1:0) biegał za piłkarzami po parkingu. - To kulminacja niechęci drużyny do niego - czytamy.

Piotr Nowak pracował w Jagiellonii Białystok od grudnia 2021 do czerwca 2022 roku. Szkoleniowiec poprowadził drużynę w piętnastu meczach i wygrał zaledwie trzy spotkania w Ekstraklasie. Tuż po zwolnieniu Michał Nalepa stwierdził w rozmowie z TVP Sport, że Nowak zachowywał się nieprofesjonalnie. - Jego podejście do codziennych obowiązków pozostawiało wiele do życzenia. Przed niektórymi spotkaniami mówił: "Co to w ogóle za klub? Wychodzimy i walimy ich 5:0", podczas gdy mieliśmy problem ze stworzeniem kilku klarownych okazji - opowiadał pomocnik.

Zobacz wideo Po meczu z Belgią. Kolejny gol przeciwko Polsce po stracie Roberta Lewandowskiego?

Piotr Nowak biegał za piłkarzami Jagiellonii Białystok po parkingu. Chciał pojechać do Warszawy

Piotr Wołosik, dziennikarz "Przeglądu Sportowego" ujawnił kulisy rozstania Piotra Nowaka z Jagiellonią Białystok. Okazuje się, że drużyna była do niego nieprzychylnie nastawiona, a kulminacja niechęci nastąpiła po ostatnim meczu sezonu z Górnikiem Łęczna (1:0). - Nowak biegał po parkingu przed stadionem Górnika, próbując załapać się do auta któregoś z piłkarzy. Ci rozjeżdżali się do domów, na urlopy, lecz większość pytanych przez szkoleniowca o kierunek, w którym jedzie odpowiadała, że w przeciwnym - czytamy.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Okazuje się, że jeden z młodych zawodników Jagiellonii Białystok zlitował się nad Piotrem Nowakiem i zawiózł go do Warszawy, skąd trener wyleciał samolotem do Stanów Zjednoczonych. Radosław Kałużny, były reprezentant Polski potwierdził, że piłkarze Jagiellonii nie byli zadowoleni ze współpracy z Nowakiem. - Jak znam życie, w klubie o tym wiedzieli, bo często przy zmianie trenera szefowie podpytują zawodników. Jasne, ich zdanie nie musi być wiążące, lecz jeśli zdecydowana większość stanie okoniem - nie ma siły - twierdzi Kałużny.

Następcą Piotra Nowaka w Jagiellonii Białystok został Maciej Stolarczyk, który w latach 2020-2022 odpowiadał za wyniki reprezentacji Polski do lat 21. Zespół ze stolicy Podlasia zakończył poprzedni sezon Ekstraklasy na dwunastym miejscu z 40 punktami i miał osiem punktów przewagi nad strefą spadkową.

Więcej o: