Kosowski zachwala transfer Lecha Poznań. "Nowa gwiazda ekstraklasy. Rzadkość"

- Są wszelkie podstawy, by sądzić, że Afonso Sousa to nowa gwiazda Ekstraklasy. Rzadko do naszej ligi trafia piłkarz, który regularnie gra w młodzieżówce silnego piłkarskiego kraju. W Portugalii Sousa zbierał świetne recenzje - pisze Kamil Kosowski w nowym felietonie dla "Przeglądu Sportowego".

"Gonimy marzenia - mieli powtarzać trenerzy zawodnikom Lecha w Opalenicy. Zakwalifikowanie się do europejskich pucharów to ich podstawowy cel w tym sezonie. Już przejście pierwszego rywala daje taką gwarancję, bo kwalifikuje do Ligi Konferencji" - pisze Dawid Szymczak, dziennikarz Sport.pl. Lech Poznań trafił w el. Ligi Mistrzów na Karabach Agdam, który dawniej pokonywał Wisłę Kraków czy Legię Warszawa. - Jeśli Lech chce awansować, to sprawę powinien załatwić w pierwszym meczu. W Baku mistrza Polski czekać będzie piekło - stwierdził Jakub Rzeźniczak w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

Zobacz wideo Arcytrudna droga Lecha Poznań do LM. Potrzebuje wręcz cudu, by grać w fazie grupowej

Kosowski zachwyca się transferami Sousy i Citaiszwiliego do Lecha Poznań. "Nowa gwiazda Ekstraklasy"

Kamil Kosowski skupił się w najnowszym felietonie dla "Przeglądu Sportowego" na transferach Lecha Poznań. Kosowski był pod wrażeniem sprowadzenia Afonso Sousy i Giorgiego Citaiszwiliego. - Saga transferowa z udziałem Sousy trwała kilka tygodni, ale w końcu złożył swój podpis na umowie z mistrzem Polski. Są wszelkie podstawy, by sądzić, że to nowa gwiazda Ekstraklasy. Rzadko do naszej ligi trafia piłkarz, który regularnie gra w młodzieżówce silnego piłkarskiego kraju. W Portugalii Sousa zbierał świetne recenzje i fajnie, że władze Lecha przekonały go do transferu - twierdzi.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

- Giorgi Citaiszwili występował na wiosnę w Wiśle Kraków. Nie zdołał co prawda uchronić Białej Gwiazdy przed spadkiem, ale i tak pokazał, że mamy do czynienia z piłkarzem nieprzeciętnym. Przegląd pola, szybkość, technika - tam wszystko się zgadza. Jestem przekonany, że w Lechu będzie grał jeszcze lepiej z prostego powodu - będzie miał więcej lepszych piłkarzy wokół siebie i dzięki temu będzie szedł w górę - dodaje Kosowski.

Mecz Lecha Poznań z Karabachem Agdam w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów odbędzie się we wtorek 5 lipca o godzinie 20:00. Transmisja będzie dostępna do obejrzenia w TVP Sport, na stronie internetowej sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: