Najskuteczniejszy polski piłkarz ekstraklasy odchodzi. Milion euro na stole

Mający za sobą bardzo dobry sezon Karol Angielski w najbliższych dniach najpewniej odejdzie z Radomiaka Radom. Najskuteczniejszy polski piłkarz ekstraklasy w sezonie 2021/22 niebawem powinien zostać nowym piłkarzem tureckiego Sivassporu.

Karol Angielski ma za sobą bardzo udany sezon. W rozgrywkach ekstraklasy w 34 występach strzelił 18 bramek, będąc tym samym najskuteczniejszym polskim zawodnikiem. Tyle samo trafień miał Mikael Ishak z Lecha Poznań, a więcej miał jedynie Ivi Lopez z Rakowa Częstochowa (20).

Zobacz wideo Drugie dno w zatrudnieniu Lewandowskiego? "Nikt się z tym nie kryje"

Intrygujący wpis Roberta LewandowskiegoLewandowski opublikował wpis z wakacji. Hiszpanie widzą drugie dno

Karol Angielski odejdzie z Radomiaka Radom

Bardzo dobry sezon w wykonaniu Angielskiego sprawił, że od kilku miesięcy mówiło się, że latem zmieni klub i raczej na pewno nie zostanie w Polsce. Od początku w kontekście transferu wymieniano Turcję, choć jak dotąd nie informowano, który z tamtejszych zespołów jest nim zainteresowany.

Teraz pojawiło się więcej szczegółów. Portal Meczyki.pl informuje, że jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, Radomiak Radom zarobi na jego sprzedaży około miliona euro. Do finalizacji transferu pozostają testy medyczne, które mają być formalnością.

Angielski trzecim Polakiem w Sivassporze?

Sivasspor w ubiegłym sezonie tureckiej ligi zajął 10. miejsce. W przeszłości w tym klubie występowało dwóch polskich piłkarzy. W latach 2011-2014 grał tam Kamil Grosicki, natomiast przez kilka miesięcy 2013 roku zawodnikiem drużyny z miasta Sivas był Arkadiusz Piech.

Choć w drugiej połowie sezonu Radomiak Radom grał zdecydowanie słabiej niż jesienią, Angielski utrzymał dobrą formę. W obu rundach napastnik strzelił po dziewięć bramek, będąc tym samym kluczowym piłkarzem swojej drużyny.

Robert Lewandowski i Cristiano RonaldoManchester United patrzy na Lewandowskiego. "Jeśli Cristiano Ronaldo odejdzie"

Jeśli transfer do Sivassporu faktycznie dojdzie do skutku, będzie to pierwszy zagraniczny klub w karierze Karola Angielskiego. Przed transferem do Radomiaka w sierpniu 2020 roku napastnik występował wcześniej w Wiśle Płock, Piaście Gliwice, Olimpii Grudziądz, Zawiszy Bydgoszcz, Śląsku Wrocław i Koronie Kielce.

Więcej o: