5,5 miliona złotych dla Widzewa Łódź. Kibice znowu pokazali klasę. Imponujące

Kibice Widzewa Łódź znów zaimponowali piłkarskiej Polsce. Fani beniaminka ekstraklasy wykupili wszystkie dostępne karnety na nowy sezon. Dzięki ich wsparciu klub ma dodatkowe miliony złotych, które stanową sporą część budżetu.

Widzew Łódź od lat chlubi się tym, że jego kibice błyskawicznie wykupują wszystkie dostępne karnety. I to nawet na mecze w III lidze. Teraz czterokrotny mistrz Polski ogłosił, że nie ma już abonamentów na mecze w ekstraklasie. Nic w tym dziwnego – skoro wejściówki sprzedawały się jak świeże bułeczki w niższych ligach, to tak samo musiało być w najwyższej klasie rozgrywkowej, do której Widzew wrócił po ośmiu latach nieobecności.

Zobacz wideo Dlaczego piłkarze tak dużo zarabiają?

Finał Fortuna Pucharu Polski, PGE Narodowy, 2 maja 2022 r. Raków Częstochowa - Lech Poznań 3:1Raków jeszcze nie zaczął grać, a już przekłada mecz w ekstraklasie

Wsparcie na trybunach i w klubowej kasie. Kibice Widzewa nie mają sobie równych

Klub poinformował, że sprzedał dokładnie 15903 karnety. Własnego rekordu Polski (16401) nie udało się pobić, ale też nie było to możliwe, bo ze sprzedaży wyłączono sektory buforowe. - Kolejne wykupienie kompletu karnetów przez naszych kibiców jest ogromnym powodem do dumy - powiedział prezes Mateusz Dróżdż. Dodał on, że aż 99 procent fanów zdecydowało się na przedłużenie karnetu. To oznacza, że do sprzedaży otwartej trafiło zaledwie 150 karnetów. Te rozeszły się w kilkanaście minut. - Dziś to wsparcie, którego zazdrości nam wiele klubów w całej Polsce – dodał Michał Rydz, wiceprezes Widzewa Łódź.

Oprócz wsparcia piłkarzy na murawie kibice dali też duży zastrzyk gotówki swojemu klubowi. Do kasy wpłynęło bowiem około 5,5 miliona złotych. Jak przekazał Rydz, ta kwota stanowi niespełna 20 procent budżetu Widzewa.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

Robert LewandowskiKulisy transferów Lewandowskiego. "Mocno chciał opuścić Lecha"

Władze Widzewa przekonują, że są blisko przedłużenia kolejnych umów sponsoringowych. Zwiększenie budżetu będzie niezbędne, żeby utrzymać się w ekstraklasie na dłużej. Widzew zaczął już zbrojenia przed tegoroczną kampanią. Do drużyny dołączyli już Bożidar Czorbadżijski, Jordi Sánchez, Juljan Shehu, Serafin Szota i Mateusz Żyro.

Więcej o: