Dotarły dokumenty nowego piłkarza. Nowy piłkarz o krok od Legii

Makana Baku jest już nie na ostatniej prostej, a tylko krok od Legii Warszawa. Według najnowszych doniesień turecki Goztepe SK nie robi żadnych problemów, a i polski klub opublikował tajemnicze zdjęcie w mediach społecznościowych. Oficjalne ogłoszenie powinno się odbyć jeszcze w sobotę, 2 lipca.

Makana Baku trochę się naczekał, bowiem w Warszawie wylądował już kilka dni temu. Udało mu się nawet przejść testy medyczne. Wszystko wyglądało już na klepnięte, ale nagle stanęło w miejscu. Niemiecki piłkarz udał się do swojego hotelu i tam przez ostatnie godziny czekał na rozwój sytuacji między Legią WarszawaPublikujGoztepe SK.

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Baku już jedną nogą w Legii Warszawa. "Transfer zostanie dokończony"

Legia musiała jeszcze poczekać na dokumenty, które miały trafić do polskiego klubu z Turcji. Według najnowszych doniesień WP SportoweFakty wszystko znalazło się na miejscu i kwestia finalizacji transferu ruszyła ponownie. "W sobotę transfer Makany Baku do Legii Warszawa zostanie dokończony" - czytamy w artykule.

Jacek Zieliński i Marek ŚledźOficjalnie: Marek Śledź w Legii Warszawa. "Być w TOP50 w Europie jest osiągalne"

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Legia Warszawa też opublikowała tajemniczy wpis w swoich mediach społecznościowych. "Ważne jest, aby zawsze patrzeć, dokąd się zmierza, a nie gdzie się było" - napisano w treści posta. Zamieszczono też zdjęcie, pod którym większość kibiców już wita się z 24-letnim piłkarzem. 

Według wcześniejszych informacji kwota transferu wyniosła 350 tysięcy euro. Może ona jednak ulec zmianie, gdyby zostały aktywowane zawarte w nie bonusy. Jeden z nich to 100 tysięcy euro za każdy awans do fazy grupowej Ligi Europy.

Makana Baku przebywał na wypożyczeniu w Warcie Poznań od stycznia do czerwca 2021 roku. Łącznie ekstraklasie rozegrał 13 spotkań, podczas których strzelił sześć goli i zaliczył dwie asysty. W Polsce zostawił po sobie dobre wrażenie. Poprzedni sezon 24-letni Niemiec spędził na poziomie ligi tureckiej. Baku rozegrał w Goztepe SK 21 meczów, w których zdobył dwie bramki i asystę. Jego kontrakt z klubem obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. 

Adrian Skrzypek (Red Dragons Pniewy) i jego fenomenalna akcja, którą wybrano bramką sezonu Futsal EkstraklasyJoga Bonito w Polsce. Wybrano najpiękniejszego gola sezonu. Wow [WIDEO]

Więcej o: