Boniek zobaczył, ile ma zarobić ekstraklasa. "Jesteśmy naprawdę biedni"

Weszlo.com oraz WP SportoweFakty zgodnie informują, że Ekstraklasa zostanie na cztery kolejne lata w Canal+, a stacja będzie płacić rekordowe 300 milionów złotych za sezon. - Jesteśmy naprawdę biedni. Ale krzywa wznosząca - pisze Zbigniew Boniek, były prezes PZPN.

Wiele wskazywało na to, że walka o prawa do pokazywania polskiej Ekstraklasy w latach 2023-2027 będzie naprawdę wyrównana. Poza Canal+, czyli dotychczasowym nadawcą, do przetargu miała stanąć Telewizja Polska, Polsat oraz Viaplay. Ostatecznie wszystko miało się rozstrzygnąć pomiędzy Canal+ a Viaplay. - Weźmiemy udział w przetargu na prawa do transmisji ekstraklasy. Pokazujemy ją od 27 lat, przyczyniliśmy się do jej rozwoju i zamierzamy to kontynuować - mówiła prezes Canal+ Polska Edyta Sadowska w rozmowie z "Pulsem Biznesu".

Zobacz wideo Grosicki zdradza plany na przyszłość. "Jestem po pierwszych rozmowach"

Zbigniew Boniek wprost o kwocie za prawa do Ekstraklasy. "Naprawdę biedni"

Portal weszlo.com oraz WP SportoweFakty zgodnie informują, że prawa do pokazywania Ekstraklasy pozostaną w Canal+ na lata 2023-2027. Tylko ten nadawca zdecydował się złożyć ofertę w przetargu, a teraz Ekstraklasa ma otrzymywać rocznie ponad 300 milionów złotych - zdaniem "Sportowych Faktów" mowa o 310-320 mln złotych za sezon. To oznacza, że łączna wartość czteroletniego kontraktu na rozgrywki Ekstraklasy wyniesie około 1,2 miliarda złotych.

Zbigniew Boniek, były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zareagował na informację ws. praw do Ekstraklasy na Twitterze. "Czyli cała liga rocznie jest tyle warta, co najsłabszy klub Premier League. Jesteśmy naprawdę biedni, ale krzywa wznosząca" - napisał wiceprezes UEFA. Wcześniej Boniek stwierdził, że najwyższe w historii nagrody dla klubów Ekstraklasy są śmieszne w skali Europy. "Nie ma w tym winy nikogo, taka nasza rzeczywistość i wartość rynkowa. Zero możliwości w poważnej europejskiej rywalizacji. Niestety" - twierdził wówczas Boniek.

Na oficjalne potwierdzenie informacji o zakupie praw do Ekstraklasy przez Canal+ na lata 2023-2027 będzie trzeba poczekać jeszcze kilka tygodni. Do tej pory obie strony ustaliły jedynie warunki brzegowe umowy, a w najbliższym czasie przystąpią do negocjacji ws. ostatecznego kształtu czteroletniego kontraktu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.