Legia znów przegrywa. Drugoligowiec odwrócił losy meczu w drugiej połowie

Legia Warszawa przegrała 2:3 z drugoligowym Motorem Lublin w przedostatnim sparingu przed rozpoczęciem nowego sezonu ekstraklasy. To trzecia z rzędu porażka zespołu Kosty Runjaicia.

Mecz rozegrany w ośrodku treningowym Legii Warszawa lepiej rozpoczął się dla gospodarzy. W 12. minucie w pole karne Motoru dośrodkował Filip Mladenović, a bramkę z bliska zdobył Lirim Kastrati. Siedem minut później był już jednak remis. Na strzał z dystansu zdecydował się Damian Sędzikowski, który pokonał Dominika Hładuna.

Tuż przed przerwą legioniści ponownie wyszli na prowadzenie. Prawą stroną pomknął Kastrati, a po jego podaniu w polu karnym gości odnalazł się Maik Nawrocki, który strzelił  drugiego gola dla Legii. Po przerwie Motor nieoczekiwanie odwrócił losy meczu.

W 56. minucie kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Mariusz Rybicki, a cztery minuty później bramkę z rzutu karnego zdobył Rafał Król. Za faul w polu karnym czerwoną kartką ukarany został Joel Abu Hanna.

Kolejna porażka Legii w sparingach

Dla zespołu Kosty Runjaicia to trzecia porażka z rzędu. Wcześniej legioniści przegrali z rumuńskim zespołem Sepsi OSK Sfantu Gheorghe (0:1) oraz z Red Bullem Salzburg (2:3). Jedyne zwycięstwo Legia odniosła na starcie przygotowań, kiedy pokonała pierwszoligową Chojniczankę Chojnice (3:1).

Przed startem sezonu ekstraklasy zespół Runjaicia ma rozegrać jeszcze jeden sparing. Ma dojść do niego w przyszły weekend, a rywal na razie nie jest znany. Nowy sezon legioniści zaczną 16 lipca, kiedy zagrają na wyjeździe z Koroną Kielce. Początek meczu o 20.00.

Skład Legii w sparingu z Motorem Lublin: Dominik Hładun - Mattias Johansson (46. Nikodem Niski), Maik Nawrocki (72. Jakub Kisiel), Joel Abu Hanna (61. Mateusz Grudziński), Filip Mladenović (61. Yuri Ribeiro) - Lirim Kastrati (46. Blaz Kramer), Bartosz Slisz, Patryk Sokołowski (72. Igor Strzałek), Ernest Muci (61. Jurgen Celhaka), Robert Pich (46. Jasur Yaxshiboyev) - Maciej Rosołek (61. Kacper Skibicki).