Dani Ramirez odejdzie z Lecha? Jest potencjalny kierunek transferu

Dani Ramirez nie mógł liczyć na regularną grę w wyjściowym składzie Lecha Poznań w ostatnim sezonie. Z tego powodu pojawiły się informacje o jego możliwym odejściu z klubu z Wielkopolski. Możliwym kierunkiem Hiszpana jest amerykańska MLS.

Po zdobyciu mistrzostwa Polski, z Lecha Poznań latem odeszło kilku piłkarzy. Z klubem pożegnali się Jakub Kamiński, Pedro Tiba, Mickey van der Hart czy Dawid Kownacki. Niewykluczone, że niebawem do tego grona dołączy Dani Ramirez.

Zobacz wideo "Kilka osób mówiło: grasz, bo jesteś młodzieżowcem. Ale nie przejmowałem się tym"

Media: Trzech kandydatów do wzmocnienia obrony Lecha PoznańMedia: Trzech kandydatów do wzmocnienia obrony Lecha Poznań

Dani Ramirez w MLS?

W momencie transferu do Lecha Poznań hiszpański pomocnik był uważany za piłkarza, który może być brakującym elementem w zespole prowadzonym wówczas przez Dariusza Żurawia. Szybko jednak okazało się, że Ramirez nie jest w stanie pełnić w drużynie tak samo ważnej roli, jak to miało miejsce w ŁKS-ie Łódź.

Niewykluczone, że nie do końca udany ostatni sezon sprawi, że Dani Ramirez odejdzie z ekipy mistrza Polski. Co prawda jego kontrakt jest ważny do 30 czerwca 2023 roku, a o jego zatrzymanie zabiegał Maciej Skorża, teraz jednak jego sytuacja się zmieniła i odejście stało się całkiem prawdopodobne.

Jak informuje portal Meczyki.pl, przyszłość hiszpańskiego pomocnika może być związana z amerykańską MLS. W kontekście jego przenosin wymienia się choćby Inter Miami, ale na ten moment nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia takiego ruchu.

Ramirez najczęściej zmiennikiem

W ostatnim sezonie 30-latek był ważną postacią w drużynie prowadzonej przez Macieja Skorżę. We wszystkich rozgrywkach wystąpił w 31 spotkaniach, w których strzelił dwa gole i zanotował osiem asyst. Najczęściej jednak mecze zaczynał na ławce rezerwowych - w 26 meczach ekstraklasy pojawił się w wyjściowym składzie tylko siedem razy.

Afonso SousaOficjalnie: Lech Poznań dopiął hitowy transfer. Afonso Sousa podpisał kontrakt

Dani Ramirez przeniósł się do Lecha Poznań z pierwszoligowego ŁKS-u Łódź na początku lutego 2020 roku. Klub z Wielkopolski zapłacił za niego wówczas 500 tysięcy euro. Obecna wartość Hiszpana według serwisu Transfermarkt wynosi 800 tysięcy euro.

Więcej o: