Lechia w rękach Saudyjczyków? Kolejne szczegóły. "25-30 mln euro"

Lechia Gdańsk może mieć wkrótce nowego właściciela, konkretniej z Arabii Saudyjskiej. - Lechia mogłaby liczyć każdego roku na 25-30 milionów euro więcej w budżecie - twierdzi Mateusz Borek, dziennikarz "Kanału Sportowego".

Lechia Gdańsk została wystawiona na sprzedaż. Obecny właściciel, czyli Advancesport AG, posiada aż 99 procent udziałów. - Byle kogo do Lechii nie wpuścimy. Do 10 czerwca potencjalni inwestorzy mogą złożyć swoje propozycje, następnie jest czas dla prawników i można przejrzeć całą strukturę i dokumentację. Nie zostawimy żadnych długów właścicielskich, jak ma to miejsce w innych przypadkach. To też pierwszy sezon, w którym wykażemy zysk - ujawnił prezes Adam Mandziara w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Zobacz wideo "Boruc był pierwszym polskim sportowym celebrytą. To była bardzo trudna rola"

Media: Saudyjczycy nowym właścicielem Lechii Gdańsk? "25-30 mln euro więcej w budżecie"

Mateusz Borek, dziennikarz "Kanału Sportowego" ujawnił, że podmiot z Arabii Saudyjskiej jest zainteresowany zakupem Lechii Gdańsk i zgłosił swoją ofertę po wyznaczonym terminie. - Kupienie przez Saudyjczyków Lechii Gdańsk oznaczałoby, że oprócz tych pieniędzy wydanych na kupno klubu, Lechia mogłaby liczyć każdego roku na 25-30 milionów euro więcej w budżecie. Chcieliby od razu zrobić coś dużego - stwierdził dziennikarz.

Do tej pory do Lechii Gdańsk wpłynęły oferty z dwóch podmiotów. Jednym z nich jest Pacific Media Group, który jest właścicielem sześciu europejskich klubów, a wśród nich jest Barnsley, w którym występuje Michał Helik. Prezes Paul Conway był obecny na meczu Lechii z Wartą Poznań (2:0). Drugim podmiotem jest fundusz ze Szwajcarii. Pierwotnie sprzedaż Lechii Gdańsk miała zostać sfinalizowana do końca miesiąca, ale nie należy wykluczać, że ten proces potrwa nieco dłużej.

Lechia Gdańsk zakończyła poprzedni sezon Ekstraklasy na czwartym miejscu z 57 punktami, dzięki czemu wywalczyła awans do eliminacji Ligi Konferencji Europy. Zespół prowadzony przez Tomasza Kaczmarka zagra w pierwszej rundzie eliminacji z Akademiją Pandev z Macedonii Północnej, a mecze odbędą się 7 i 14 lipca tego roku.

Więcej o: