Oficjalnie: Lech Poznań dopiął hitowy transfer. 800 tysięcy euro

Afonso Sousa został nowym piłkarzem Lecha Poznań. Portugalczyk pomyślnie przeszedł testy medyczne i podpisał kontrakt ważny do końca czerwca 2026 roku.

Do tej pory Lech Poznań przeprowadził jeden transfer w letnim oknie. Mistrzowie Polski postanowili wypożyczyć Artura Rudko z Metalista Charków z opcją wykupu. Jeżeli ukraiński bramkarz sprawdzi się w Poznaniu, to zostanie wykupiony i podpisze kontrakt ważny do końca czerwca 2025 roku. Lech w ostatnich dniach szczególnie pracował nad transferem Afonso Sousy z Belenenses i ten ruch w końcu stał się faktem.

Zobacz wideo Arcytrudna droga Lecha Poznań do LM. Potrzebuje wręcz cudu, by grać w fazie grupowej

Oficjalnie: Afonso Sousa nowym piłkarzem Lecha Poznań

Lech Poznań poinformował w oficjalnym komunikacie o dopięciu transferu Afonso Sousy z Belenenses SAD, za którego zapłacił około 800 tysięcy euro. Portugalczyk podpisał kontrakt ważny do końca czerwca 2026 roku i zagra w barwach mistrza Polski z numerem 7. - Pozyskanie środkowego pomocnika było latem jednym z naszych priorytetów. Okazało się, że liczba Portugalczyków w Kolejorzu musi się zgadzać. Afonso był na szczycie naszej listy skautingowej i od początku byliśmy przekonani, że chcemy go pozyskać - tłumaczy Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha.

- Miałem inne propozycje, nie tylko w Portugalii, ale także w innych krajach, ale wybrałem Lecha, bo uważałem, że to najlepszy projekt dla mnie. Byłem zafascynowany stadionem i kibicami. Można spodziewać się zawodnika, który zawsze da z siebie wszystko dla klubu, na boisku dam z siebie zawsze maksimum przez 90 minut - powiedział Afonso Sousa tuż po podpisaniu kontraktu. Wcześniej pojawiły się informacje, że Sousa mógłby trafić do Rakowa Częstochowa, który proponował 900 tysięcy euro za pomocnika, ale ten wybrał Lecha.

Afonso Sousa występował w barwach Belenenses SAD w latach 2020-2022. Młodzieżowy reprezentant Portugalii zagrał w 33 meczach w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył trzy bramki i zanotował dwie asysty. 

Więcej o: