Media: Trzech kandydatów do wzmocnienia obrony Lecha Poznań

Lech Poznań wciąż poszukuje nowego środkowego obrońcy. Obecnie mistrz Polski rozważa trzech kandydatów, a jednym z nich jest Robert Ivanov z Warty Poznań - informuje portal weszlo.com.

Jednym z celów Lecha Poznań w letnim oknie transferowym jest sprowadzenie środkowego obrońcy. W ostatnich dniach jednym z kandydatów był Pavle Vagić, występujący w Rosenborgu. Szwed w zeszłym roku trafił do Norwegii za milion euro i Rosenborg liczył na to, że odzyska zainwestowane pieniądze. Finalnie okazało się, że temat transferu Vagicia do Lecha Poznań jest już nieaktualny.

Zobacz wideo Tymoteusz Puchacz wyjaśnia hejterów. "Jest coraz gorzej"

Media: Trzech kandydatów do wzmocnienia defensywy Lecha Poznań. Jeden z nich gra w Ekstraklasie

Portal weszlo.com informuje, że Lech Poznań ma obecnie trzech kandydatów do wzmocnienia środka defensywy. Jednym z nich jest Robert Ivanov, występujący w Warcie Poznań, który miałby kosztować około 500 tysięcy euro. Wcześniej Finem interesowało się także Zagłębie Lubin, ale oferowało Warcie zaledwie 100-150 tysięcy euro. Niewykluczone, że Ivanov przeniesie się do jakiejś ligi zagranicznej, ponieważ defensor nie jest jednak priorytetem dla mistrzów Polski.

Głównym celem Lecha Poznań ma być Adrian Rus, piłkarz MOL Fehervar, którym klub interesował się już na początku 2022 roku. Wtedy Węgrzy liczyli na zarobek w wysokości miliona euro, a teraz obrońca miałby być dostępny za około 500-600 tysięcy euro, ponieważ jego kontrakt z Fehervarem jest ważny tylko do końca czerwca 2023 roku. Sytuację Rusa obserwują także kluby z drugiej ligi hiszpańskiej oraz ligi rosyjskiej. Innym rozwiązaniem jest Ionut Nedelcearu z Crotone, ale zespół z trzeciej ligi włoskiej chciałby zarobić na nim więcej, niż 600 tysięcy euro, jakie może zaproponować Lech.

Lech Poznań dopiął już transfery dwóch zawodników w letnim oknie. Jednym z nich jest bramkarz Artur Rudko, który został wypożyczony z Metalista Charków z opcją wykupu. Jeśli Ukrainiec się sprawdzi, to podpisze z Lechem kontrakt ważny do końca czerwca 2025 roku. Drugim transferem jest Afonso Sousa z Belenenses, który podpisał umowę do końca sezonu 2025/2026.

Więcej o: