Nowy piłkarz Legii czeka w hotelu. Transfer nagle stanął w miejscu

Makana Baku wylądował już w Warszawie, przeszedł testy medyczne i... no właśnie, co dalej z transferem napastnika? Według najnowszych ustaleń piłkarz czeka w hotelu na finalizację transakcji.

Wszystko zostało już uzgodnione - pisaliśmy kilka dni temu o transferze Makany Baku z tureckiego Goztepe do Legii Warszawa. Kluby dogadały się w kwestii ceny, która wyniosła 350 tysięcy euro, a kwota mogłaby się jeszcze zwiększyć gdyby zostały aktywowane zawarte w nie bonusy. Jeden z nich to 100 tysięcy euro za każdy awans do fazy grupowej Ligi Europy

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Makana Baku czeka. Ogłoszenie transferu w ciągu kilkudziesięciu godzin

Makana Baku dotarł do Warszawy w poniedziałek. Udał się na testy medyczne do Legii i nagle transfer stanął w miejscu. Jak udało się ustalić WP SportowymFaktom, wyniki testów były pozytywne. Piłkarz mógłby więc zostać oficjalnie ogłoszony, ale Baku znajduje się obecnie w jednym z warszawskich hoteli na dopięcie spraw między klubami.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Źródło podaje, że Legia Warszawa wciąż czeka na ostatnie dokumenty z Goztepe SK. Dopiero wtedy, polski klub będzie mógł ogłosić oficjalnie transfer 24-letniego napastnika. Być może nastąpi to w ciągu kilkudziesięciu godzin. 

Makana Baku przebywał na wypożyczeniu w Warcie Poznań od stycznia do czerwca 2021 roku. Łącznie Ekstraklasie rozegrał 13 spotkań, podczas których strzelił sześć goli i zaliczył dwie asysty. W Polsce zostawił po sobie dobre wrażenie. Poprzedni sezon 24-letni Niemiec spędził na poziomie ligi tureckiej. Baku rozegrał w Goztepe SK 21 meczów, w których zdobył dwie bramki i asystę. Jego kontrakt z klubem obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.