Media: Raków blisko transferu nowego bramkarza. Zabezpieczenie z ekstraklasy

Xavier Dziekoński jest blisko transferu do Rakowa Częstochowa. Tak wicemistrzowie Polski chcą się zabezpieczyć na wypadek odejścia Vladana Kovacevicia, ale też zwiększyć rywalizację na pozycji bramkarza - informuje Janekx89.

Raków Częstochowa od samego początku jest aktywny na rynku transferowym. Zespół prowadzony przez Marka Papszuna sprowadził już Fabiana Piaseckiego ze Śląska Wrocław za około milion euro oraz wypożyczył Stratosa Svarnasa z AEK-u Ateny z opcją wykupu. Na tym jednak wicemistrzowie Polski się nie zatrzymują i są blisko dopięcia transferu bramkarza.

Zobacz wideo Marek Papszun powrócił do tematu Legii. "To była moja decyzja"

Media: Raków Częstochowa będzie miał kolejnego młodzieżowca w bramce

Znany ze sprawdzonych transfrowych newsów Janekx89 informuje, że Xavier Dziekoński jest bardzo blisko przenosin do Rakowa Częstochowa na zasadzie transferu definitywnego. Tym samym wicemistrzowie Polski chcą zwiększyć rywalizację, a jednocześnie chcą być przygotowani na potencjalne odejście Vladana Kovacevicia. Bośniak w ostatnich tygodniach był przymierzany do takich klubów, jak Glasgow Rangers, Augsburg, Bologna czy Royal Antwerp

Janekx89 dodaje, że ten ruch jest logiczny z perspektywy Rakowa Częstochowa, ponieważ o podstawowy skład w Ekstraklasie będzie walczyć dwóch młodzieżowców, a dodatkowo będą mogli się ogrywać w rezerwach, które wywalczyły awans do trzeciej ligi po barażach z drugą drużyną GKS-u Tychy. Wcześniej portal weszlo.com informował, że Raków Częstochowa rozważał sprowadzenie Mikołaja Biegańskiego z Wisły Kraków.

Raków Częstochowa nie był jednak jedynym klubem zainteresowanym Dziekońskim. Łukasz Olkowicz z "Przeglądu Sportowego" poinformował, że o bramkarza starała się Stal Rzeszów, ale finalnie beniaminka I ligi nie było stać na sprowadzenie 18-latka. Xavier Dziekoński występował w pierwszym zespole Jagiellonii Białystok w latach 2020-2022 i zanotował pięć czystych kont w 30 meczach.

Więcej o: