13-letni supertalent wraca do Polski. Wybrał akademię jednego z klubów ekstraklasy

Bracia Michał i Miłosz Żukowie wracają do Polski. Uzdolnieni chłopcy mają grać teraz w akademii Pogoni Szczecin - informuje portal weszlo.com.

Kilka dni temu rodzina Żuków poinformowała, że opuszcza Hiszpanię i wraca do Polski. 13-letni Michał od kilku lat występował w młodzieżowych zespołach Barcelony, był określany "nowym Iniestą". "Z powodu zaistniałej sytuacji życiowej moja rodzina postanowiła na razie wrócić do Polski. Dlatego zdecydowałem się na razie opuścić Barcelonę, aby być z rodziną" - napisał Żuk na Instagramie.

Zobacz wideo Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią. "Poświęciłem nawet Serie A, żeby pojechać na mundial"

Wiadomo, gdzie bracia Żuk będą grać w piłkę. Ani Lech, ani Legia, ani Raków

Weszlo.com informuje, że rodzina Żuków zdecydowała, iż Michał i jego 11-letni brat Miłosz będą ćwiczyć w akademii Pogoni Szczecin. Tym samym trafią do jednej z najlepszych akademii w Polsce, która wychowała wielu reprezentantów młodzieżowych i seniorów, m.in. o Kacpra Kozłowskiego czy Adriana Benedyczaka.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Na ten moment nie wiadomo, na jak długo bracia Żukowie mogą zostać w akademii Pogoni Szczecin, ale warto zwrócić uwagę na to, że zawodnicy mogą podpisać kontrakty dopiero po osiągnięciu 15. roku życia. W związku z tym niewykluczone, że Pogoń w przyszłości może dostać jedynie ekwiwalent za wyszkolenie obu chłopców.

Kilka dni temu portal WP SportoweFakty poinformował, że pięć klubów ekstraklasy jest zainteresowanych angażem braci Żuk. Mowa o Legii, Lechu, Rakowie, Jagiellonii oraz Śląsku. Ostatecznie te kluby pogodziła Pogoń. Na ten moment ani rodzina Żuków, ani Pogoń Szczecin, nie potwierdziła informacji "Weszło!".

Michał Żuk trafił do Barcelony w 2016 roku i grał w drużynach młodzieżowych klubu ze stolicy Katalonii do końca sezonu 2021/2022. Z kolei Miłosz grał w juniorach Girony od 2018 roku.

Więcej o: