Podolski nie chce oszukiwać kibiców. "Jedyna szansa Górnika". I ripostuje: To są głupoty

Niemieccy dziennikarze poinformowali, że Lukas Podolski namawiał trenera Bartoscha Gaula do przyjścia do Górnika Zabrze. To właśnie piłkarz miał odegrać kluczową rolę w zatrudnieniu tego szkoleniowca. Podolski odniósł się do tych wiadomości w rozmowie z "Super Expressem".

Po nieoczekiwanym zwolnieniu Jana Urbana Górnik Zabrze poszukiwał nowego trenera. Wybór padł na Bartoscha Gaula. W czwartek klub oficjalnie poinformował o zakontraktowaniu niemieckiego szkoleniowca. W piątek odbyła się oficjalna prezentacja.

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Podolski dosadnie o tym, czy namawiał trenera do przyjścia do Górnika. "Głupoty!"

Ciekawe doniesienia w sprawie nowego trenera Górnika podali niemieccy dziennikarze. Jak informuje "Bild", Bartosch Gaul objął drużynę z Zabrza w dużej mierze dzięki Lukasowi Podolskiemu. Zdaniem dziennikarzy, piłkarz długo namawiał szkoleniowca do przenosin do Górnika. Podolski odniósł się do tych doniesień w rozmowie z "Super Expressem". I wyraził się bardzo klarownie.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

- To są głupoty! Prawda jest taka, że kiedy rozeszła się informacja o rozstaniu Górnika z Janem Urbanem, w krótkim czasie dostałem może z 30 telefonów od niemieckich trenerów bądź ich agentów. Każdemu jednak mówiłem to samo: mogę dać bezpośredni kontakt do prezesa Górnika, mogę też przekazać do klubu trenerskie CV. Rozmawiałem z prezesem, owszem. Pytał o różnych trenerów, których CV do niego spłynęły. Ale to były luźne rozmowy – powiedział.

Górnik, ku zaskoczeniu wielu obserwatorów, miał udany poprzedni sezon. Mimo że kadrowo drużyna nie wyglądała najlepiej, to prowadzeni przez Jana Urbana piłkarze zdołali zająć dobre, ósme miejsce. Na co stać Górnika pod wodzą nowego szkoleniowca?

- Mamy ciekawą drużynę. Olkowski, Janża, Janicki, Pacheco, Podolski - to piłkarze mający potencjał i dobry charakter. Mamy też dużo młodych graczy: Stalmach, dobrze się prezentujący Wojtuszek, Paluszek wracający z wypożyczenia. Niezła mieszanka, głodna gry. Potencjał jest, ale nie możemy się – i kibiców - oszukiwać, mówiąc: "Jest nowy trener, jest Podolski, będziemy grać o mistrza Polski" – mówi były reprezentant Niemiec.

Podolski mocno liczy na zabrzańską młodzież, ponieważ jego zdaniem to jedyna szansa na rozwój klubu. - Nie wiem, jaką wizję gry będzie miał trener. Wiem natomiast, że w tej chwili jedyna szansa Górnika to nasza akademia, stawianie na młodych. Nie ma innej możliwości. Nie mamy inwestora, nie mamy właściciela rzucającego na stół 10 mln rocznie. Pracujemy z tym, co jest, ale widzę dużo potencjału w naszej młodzieży – stwierdził.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.