Oficjalnie: Miedź Legnica sprowadziła piłkarza RB Lipsk

Oficjalna strona Miedzi Legnica potwierdziła, że nowym zawodnikiem klubu został 18-letni Michael Kostka. Mający polskie i niemieckie obywatelstwo zawodnik, który ma za sobą przeszłość w RB Lipsk, związał się z klubem dwuletnim kontraktem.

Miedź Legnica po zapewnieniu sobie awansu do Ekstraklasy rozpoczęła proces wzmacniania kadry przed zbliżającymi się rozgrywkami. Ekipa prowadzona przez Wojciecha Łobodzińskiego potwierdziła już transfery Huberta Matyni, Angelo Henriqueza i Koldo Obiety.

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Kolejny transfer Miedzi Legnica. Pozyskali byłego gracza RB Lipsk

Ekipa z Legnicy nie zamierza jednak poprzestać na wyżej wymienionych transferach i ogłosiła również pozyskanie kolejnego zawodnika. Jest nim 18-letni defensor Michael Kostka, który wcześniej występował w młodzieżowych drużynach RB Lipsk. Piłkarz dołączyć do Miedzi na zasadzie wolnego transferu, a jego kontrakt będzie obowiązywał do czerwca 2024 roku. Kostka może występować jako prawy obrońca, wahadłowy lub nawet boczny pomocnik.

- Szukaliśmy młodzieżowca, który wzmocni rywalizację na bokach. Jest to chłopak, który może grać jako boczny obrońca, wahadłowy, a być może trochę wyżej. Szkolił się i wychowywał w Niemczech. Występował w drużynach młodzieżowych RB Lipsk, ale miał też okazję zagrać w pierwszej drużynie. Oglądałem go w dwóch sparingach, w których wypadł dobrze. Bardzo mu zależało, żeby zagrać w Polsce, a u nas dostanie taką szansę - opowiedział o transferze trener Miedzi Wojciech Łobodziński w rozmowie z oficjalną stroną klubu. 

Kostka w minionym sezonie rozegrał 20 spotkań dla drużyny U-19, podczas których strzelił gola oraz zaliczył asystę. Zawodnik posiada również polskie i niemieckie obywatelstwo. Na swoim koncie ma grę dla obu młodzieżowych reprezentacji, jednak ostatnio występował w kadrze Niemiec.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Miedź ma natomiast za sobą udany sezon, podczas którego udało jej bezpośrednio awansować do Ekstraklasy, mając 15 punktów przewagi nad drugim Widzewem Łódź. Póki co, transfery drużyny wyglądają dobrze, a ekipa z Legnicy wygrała również pierwszy towarzyski mecz z Zagłębiem Lubin 2:1. Jedną z bramek strzelił nowy nabytek klubu Henriquez.

Więcej o:
Copyright © Agora SA