Łukasz Zwoliński chce odejść z Lechii. "Oferta nie do odrzucenia"

Łukasz Zwoliński w najbliższym czasie może opuścić Ekstraklasę. Lechia Gdańsk otrzymała za zawodnika oferty między innymi z Hapoelu Beer Szewa, a sam napastnik jest zainteresowany wyjazdem do Izraela. "Byłbym głupi, gdybym nie usiadł i się nad tym nie zastanowił" - potwierdził piłkarz w wywiadzie dla portalu WP SportoweFakty.

O tym, że Łukasz Zwoliński może opuścić Lechię Gdańsk mówi się już od jakiegoś czasu. Klub z Trójmiasta otrzymał za swojego napastnika oferty z Izraela i Węgier, ale odrzucił je, o czym pisaliśmy kilka dni temu. Wydaje się, jednak że to nie koniec starań zagranicznych klubów o 29-letniego zawodnika. Sam Zwoliński przyznaje, że chciałby wyjechać zagranicę.

Zobacz wideo "Nareszcie można pobyć w garniturach a nie w dresach" Gala Ekstraklasy 2022

Łukasz Zwoliński odejdzie? "Oferta nie do odrzucenia"

Łukasz Zwoliński potwierdził w wywiadzie dla portalu WP SportoweFakty, że w klubie pojawiły się oferty transferu z Hapoelu Beer Szewa. Zaznaczył też, że chciałby wyjechać do Izraela. Teraz wszystko zależy od tego, czy oba zespoły dogadają się odnośnie kwoty potencjalnej transakcji.

- Rzeczywiście, oferta z Hapoelu pojawiła się w klubie. I to nie pierwsza, a druga lub nawet trzecia. Temat rzeczywiście jest - powiedział napastnik i dodał: - Dla mnie czysto sportowo, a także finansowo ten kontrakt jest nie do odrzucenia. Byłbym głupi, gdybym nie usiadł z rodziną i się nad tym nie zastanowił. Piłkarsko jest to drużyna, która co roku gra w europejskich pucharach, zdobyła Puchar Izraela, a do mistrzostwa zabrakło jej dosłownie kilku punktów. Uważam, że naturalną rzeczą jest, by po dobrym sezonie w Polsce zrobić kolejny krok. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

- Od samego początku widać, że w Gdańsku czuję się jak ryba w wodzie. Urodziły mi się tutaj dwie córki. Rodzina jest szczęśliwa. To nie jest tak, że ja tu jestem na siłę. Bardzo dużo temu klubowi zawdzięczam. Trudno mi jednak powiedzieć, jaka będzie decyzja Lechii. Po prostu tego nie wiem. Wszystko może się zmienić w ciągu kilku dni. Zobaczymy. Każda strona może na tym transferze wygrać - dodał najskuteczniejszy piłkarz Lechii w ubiegłym sezonie. 

Lechia zagra w europejskich pucharach. Już bez swojego najlepszego strzelca?

Lechia Gdańsk za dwa tygodnie rozpocznie rywalizację w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Zespół trenera Tomasza Kaczmarka w I. rundzie zmierzy się z macedońską Akademiją Pandew. W przypadku awansu gdańszczan do kolejnej fazy, ich kolejnym rywalem będzie Rapid Wiedeń. Z kolei 17 lipca Lechia zainauguruje rywalizację w lidze. Obecnie czwarta drużyna minionych rozgrywek trenuje w Cetniewie. W środę rozegrała ona pierwszy sparing z Rakowem Częstochowa. W tym meczu nie wystąpił Łukasz Zwoliński, który narzekał na ból pleców. 

W zeszłym sezonie Zwoliński z czternastoma golami był drugim najskuteczniejszym Polakiem w lidze. Lepszy wynik miał tylko Karol Angielski (18 bramek). 

Więcej o: