Nowy stadion w ekstraklasie zachwyca. Perła za 365 mln zł

Nowy stadion Pogoni Szczecin im. Floriana Krygiera przy ul. Twardowskiego jest już prawie gotowy. Ostateczny kształt stadionu i jego rozmiary robią wrażenie. - Dokonało się. Wszystkiego naj dla ojców tego sukcesu - czytamy na Twitterze.

Rozbiórka pierwszych sektorów starego stadionu Pogoni Szczecin ruszyła w kwietniu 2019 roku. Najpierw powstała nowa trybuna zachodnia i południowa i te części stadionu zostały oddane do użytku w grudniu 2020 roku. Potem rozbiórka rozpoczęła się po drugiej stronie obiektu w Szczecinie. Do zakończenia prac przy nowym stadionie Pogoni Szczecin dojdzie za około dwa miesiące. Łącznie obiekt ma pomieścić ponad 21 tysięcy kibiców, a koszt budowy wyniósł 364,4 mln złotych.

Zobacz wideo Grosicki zdradza plany na przyszłość. "Jestem po pierwszych rozmowach"

Kibice zachwyceni nowym stadionem Pogoni Szczecin. "Dokonało się"

Budowa nowego stadionu Pogoni Szczecin zmierza w końcową fazę. Pierwotnie realizacja robót budowlanych miała się zakończyć z końcem czerwca, ale wykonawca wystąpił z wnioskiem o wydłużenie terminu do końca sierpnia tego roku. To oznacza, że zespół prowadzony przez Jensa Gustafssona nie zagra w eliminacjach Ligi Konferencji Europy przy pełnym stadionie, a kibice będą mogli pojawić się tylko na trybunie zachodniej i południowej.

Na pierwszy rzut oka stadion Pogoni Szczecin wygląda na gotowy i robi duże wrażenie. "Dokonało się. Wszystkiego naj dla ojców tego sukcesu. Biura kierownictwa budowy znikają, a spod rusztowań wyłoniła się ostateczna bryła budynku" - czytamy na Twitterze. Portal stadiony.net podaje, że wciąż trwają prace budowlane i wykończeniowej na trybunie północnej, gdzie znajdują się m.in. przestrzenie dla dziennikarzy, pomieszczenia do odnowy biologicznej czy szatnie.

Piłkarze Pogoni Szczecin skorzystali już z bocznego boiska położonego najbliżej stadionu przy ul. Twardowskiego. Pogoń Szczecin zagra mecze pierwszej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy z islandzkim KR Reykjavik. Spotkania odbędą się odpowiednio 7 i 14 lipca tego roku.

Więcej o: