Wielki powrót do Lecha Poznań. Zmiany u mistrza Polski

Łukasz Trałka wraca do Lech Poznań. Przed nowym sezonem dojdzie do wielu zmian nie tylko w pierwszej drużynie, ale także w klubowej akademii, gdzie trafi właśnie były kapitan tego "Kolejorza". 38-latek będzie odpowiedzialny za rozwój młodych talentów.

Lech Poznań w świetnym stylu zakończył minione rozgrywki, sięgając po mistrzostwo Polski. Tym samym klub ze stolicy Wielkopolski zapewnił sobie udział w eliminacjach do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Jednak jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji w najbardziej prestiżowych rozgrywkach, w klubie doszło do kilku znaczących zmian. Najważniejszą z nich była rezygnacja Macieja Skorży z funkcji trenera. Na stanowisku zastąpił go John van den Brom. Ponadto w "Kolejorzu" zobaczymy ponownie Łukasza Trałkę.

Zobacz wideo Skorża chce wzmocnień w Lechu. "Praktycznie w każdej formacji"

Łukasz Trałka wraca do Lecha Poznań. Duże zmiany w strukturach akademii mistrza Polski

Od przyszłego sezonu Łukasz Trałka będzie pełnił funkcję szefa skautingu młodzieżowego. Piłkarz zakończył karierę w maju tego roku w barwach Warty Poznań, ale od razu podkreślił, że nie zamierza żegnać się z piłką nożną i będzie uczestniczył w rozwoju nowych talentów. Jak informuje portal TVP Sport, w Lechu Trałka będzie odpowiedzialny za ocenę potencjału i możliwości młodych zawodników. Co więcej, klub przygotuje wizję rozwoju dla poszczególnych piłkarzy, a zadaniem 38-latka będzie przekonanie podopiecznych do planu akademii

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Oprócz Trałki angaż w stolicy Wielkopolski otrzymali także dwaj ligowi trenerzy. Mowa o Mariuszu Rumaku i Rafale Ulatowskim. Pierwszy z nich zostanie wicedyrektorem akademii do spraw rozwoju szkoleniowców. Z kolei do obowiązków Ulatowskiego należeć będzie czuwanie nad indywidualnym rozwojem piłkarzy. Co więcej, wicedyrektorem do spraw szkolenia mianowano Amilcara Carvalho. Jednak to zaledwie kilka zmian, do których dojdzie w kolejnych miesiącach w akademii Lecha. 

Calhanoglu uderza w Milan po przejściu do Interu. Oberwał IbrahimovićCalhanoglu uderza w Milan po przejściu do Interu. Oberwał Ibrahimović

Łukasz Trałka występował w barwach drużyny z Poznania w latach 2012-2019. W tym czasie rozegrał 274 spotkania, w których zdobył 17 bramek i zaliczył 15 asyst. Wraz z zespołem sięgnął po tytuł mistrza Polski w sezonie 2014/2015 oraz dwa krajowe Superpuchary (sezon 2015/2016 oraz 2016/2017). Później przeniósł się do innego poznańskiego klubu - Warty. I to tam zakończył karierę. 38-latek rozegrał również siedem spotkań w barwach seniorskiej reprezentacji Polski, w której zadebiutował w grudniu 2008 roku. 

Krzysztof PiątekFiorentina podjęła decyzję ws. Piątka. Rezygnują tydzień przed terminem

Więcej o: