Górnik Zabrze potwierdził transfer pomocnika. Niespodziewany "powrót" do klubu

Jean Mvondo w najbliższym sezonie będzie grał w Górniku Zabrze. Informację tę przekazała oficjalna strona klubu. Kontrakt defensywnego pomocnika będzie natomiast obowiązywał do czerwca 2024 roku.

Górnik Zabrze rozpocznie następny sezon pod wodzą nowego trenera. Dość niespodziewanie zwolniony został bowiem Jan Urban, a nowy szkoleniowiec powinien zostać ogłoszony w najbliższym czasie. Media spekulują, że mogą go zastąpić Michal Gasparik lub Bartosch Gaul. Działacze klubu nie skupiają się jednak jedynie na poszukiwaniu nowego trenera. 

Zobacz wideo Ile Robert Lewandowski zarobi, jeśli przejdzie do Barcelony?

Robert PichNawet nowy piłkarz Legii jest zaskoczony transferem. Pich komentuje transfer

Jean Mvondo powrócił do Górnika Zabrze. Klub potwierdza

Oficjalna strona Górnika Zabrze potwierdziła bowiem, że na stałe w klubie zostanie Jean Mvondo. Pomocnik miał opuścić Ekstraklasę po zakończeniu poprzedniego sezonu, gdy jego wypożyczenie zakończyło się, a kwota wykupu wynosiła milion euro. Jak opisywał niedawno sytuację zawodnika dziennikarz Piotr Koźmiński, jego transfer na starych warunkach był nierealny, jednak udało się sfinalizować go na innych warunkach. 

- "Gigi"! Cieszymy się z Twojego powrotu. Życzymy wszystkiego najlepszego, dobrej postawy i samych sukcesów - można przeczytać w oświadczeniu Górnika. 

Górnik powinien uaktywnić się na rynku transferowym w najbliższym czasie, bowiem obecnie kadra zespołu jest bardzo wąska. Wcześniej z drużyną z Zabrza pożegnali się Adrian Gryszkiewicz i Przemysław Wiśniewski.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Damian KądziorPiast odrzuca ofertę za Kądziora i wbija szpilę Lechowi. "Sam Damian by się obraził"

Mvondo to 24-letni zawodnik występujący na pozycji defensywnego pomocnika. W ostatnim sezonie rozegrał 20 spotkań dla Górnika Zabrze, podczas których zaliczył jedną asystę i generalnie spisywał się w nich co najmniej dobrze. Jego nowy kontrakt będzie obowiązywał do czerwca 2024 roku z możliwością przedłużenia. 

Więcej o: