Media: Paweł Wszołek blisko Legii Warszawa. Umowa na stole

Paweł Wszołek może na stałe wrócić do Legii Warszawa. 30-latek ma zamiar rozwiązać kontrakt z Unionem Berlin i negocjuje warunki umowy z klubem ze stolicy Polski - informuje Interia.

Paweł Wszołek występował w barwach Legii Warszawa w latach 2019-2021. 15-krotni mistrzowie Polski negocjowali z piłkarzem nowy kontrakt, ale ostatecznie nie doszli do porozumienia i skrzydłowy opuścił Legię na zasadzie wolnego transferu latem 2021 roku. Wszołek związał się umową z Unionem Berlin, ale jego przygoda w Niemczech okazała się nieudana. "To jeden z najdziwniejszych transferów Olivera Ruhnerta. Zatrudnił go do pracy nad systemem, w którym trener w ogóle go nie widzi. Perspektywy: żadne. Wiele musiałoby się wydarzyć, aby Polak otrzymał szansę gry" - pisali dziennikarze "Bilda"

Zobacz wideo Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią. "Poświęciłem nawet Serie A, żeby pojechać na mundial"

Paweł Wszołek wróci do Legii Warszawa? Skrzydłowy negocjuje warunki kontraktu

Interia informuje, że Paweł Wszołek może znów na stałe związać się z Legią Warszawa. 11-krotny reprezentant Polski został wypożyczony do Legii na drugą część sezonu 2021/2022, ale w umowie nie zawarto opcji wykupu. Wszołek pracuje nad rozwiązaniem kontraktu z Unionem Berlin i negocjuje nową umowę z Legią Warszawa, którą miałby podpisać do końca czerwca 2025 roku. Były piłkarz Polonii Warszawa nie może jednak narzekać na brak zainteresowania, bo interesują się nim kluby z Belgii oraz Francji (Ligue 2).

Dyrektor sportowy Jacek Zieliński mówił jeszcze w kwietniu tego roku, że nie widzi wielkich szans na ponowne sprowadzenie Wszołka. - Nie powiem, że na 100 procent będzie u nas grał, ale szanse są, tak na 30 procent. Paweł raczej będzie chciał z nami zostać - mówił Zieliński w rozmowie z Interią. Później chęć pozostania w Legii potwierdził sam piłkarz. - Na pewno nie wykluczam takiego wariantu, bo jest mi tutaj naprawdę dobrze. Kawał mojego piłkarskiego życia, dwa mistrzostwa Polski. Zobaczymy, co przyniesie czas - stwierdził Wszołek.

Legia Warszawa liczyła na to, że w miejsce Pawła Wszołka sprowadzi Aleksandara Cavricia, natomiast skrzydłowy postanowił podpisać nowy kontrakt ze Slovanem Bratysława. Paweł Wszołek zagrał w 14 meczach w barwach Legii Warszawa w poprzednim sezonie, w których zdobył sześć bramek i zanotował trzy asysty.

Więcej o: