Legia Warszawa coraz bliżej hitowego transferu. Przełom

Legia Warszawa cały czas czeka na postępy w sprawie transferu Makana Baku z Goztepe SK. Opóźnienia wynikają ze zmiany właściciela tureckiego klubu, jednak jak donoszą media, nie wpłynie to na powrót 24-latka do ekstraklasy. Wszystko ma być na dobrej drodze.

Na początku czerwca dowiedzieliśmy się, że Legia Warszawa obserwuje piłkarza uznanego za objawienie ekstraklasy w sezonie 2020/21. Makana Baku występował wtedy w Warcie Poznań, które dopiero co awansowała na szczebel rozgrywek. 24-letni piłkarz rozegrał w tamtym sezonie 13 meczów, w których strzelił sześć goli i asystował przy dwóch innych trafieniach. 

Zobacz wideo Lewandowski: Chyba zabrakło nam trochę odwagi

Legia Warszawa się nie podda. Przełom w ciągu kilkudziesięciu godzin

Legia Warszawa miała już złożyć oficjalną ofertę Goztepe SK, ale władze tureckiego klubu odrzuciły ją. To jednak nie oznacza, że to koniec starań o Makana Baku. Pierwsza oferta opiewała na 150 tys. euro. Kolejna może być już nieco wyższa. Temat transferu nieco ucichł, na co miało wpływ kilka czynników. W Goztepe dochodzi do zmian w strukturach, a do tego pojawiły się też oferty innych polskich klubów oraz drużyn ze Stanów Zjednoczonych. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Według informacji WP SportoweFakty temat Baku jest wciąż aktualny w Legii Warszawa. Źródła donoszą nawet, że do przełomu może dojść w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin. Do tego czasu oba kluby miałyby dopiąć transakcję. Nie podano jednak szczegółów transferu.

Makana Baku przydałby się Legii Warszawa, która musi odbudować swoją renomę w ekstraklasie po słabym sezonie. W tym samym czasie rok temu klub świętował zdobycie mistrzostwa Polski, a w sezonie 2021/22 przez długi czas znajdował się w strefie spadkowej. Finalnie Legia utrzymała się na 10. miejscu w tabeli.

W tym czasie 24-letni Niemiec występował na poziomie ligi tureckiej. Baku rozegrał w Goztepe SK 21 meczów, w których zdobył dwie bramki i asystę. Jego kontrakt z klubem obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.