Slomka mówi, dlaczego odrzucił Górnika. "Długo rozmawiałem z Podolskim"

Mirko Slomka, były trener Schalke 04, czy Hannoveru 96 wypowiedział się krótko na temat rozmów z Gónikiem Zabrze. Niemiec nie obejmie drużyny 14-krotnego mistrza Polski. W rozmowie z "Bildem" przyznał, że długo rozmawiał z Lukasem Podolskim.

Informacja o zakończeniu współpracy z Janem Urbanem była zaskoczeniem dla wszystkich fanów Górnika Zabrze. 60-latek zaliczył całkiem niezły sezon (8. miejsce) i tak naprawdę nic nie wskazywało na to, że pożegna się z posadą. Okazało się jednak, że władze klubu z Zabrza nie widzą przyszłości z Urbanem na ławce trenerskiej.

Zobacz wideo Od lat 90. zarobki piłkarzy w Wielkiej Brytanii wzrosły 1500 proc. Jak to możliwe?

Jakub OjrzyńskiJakub Ojrzyński wrócił do Polski. Oficjalnie. Liverpool go wypożyczył

Mirko Slomka nie dla Górnika. Dlaczego? Trener zabrał głos

Od jakiegoś czasu spekulowano, że nowym trenerem Górnika Zabrze zostanie były menedżer Schalke 04, Hannoveru 96, Hamburga, czy Karlsruhe Mirko Slomka. 54-latek odbył już nawet rozmowy w Zabrzu i kontaktował się w tej sprawie z Lukasem Podolskim, jednak ostatecznie nie zdecydował się na rozpoczęcie pracy w Górniku.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

Na ten moment nie wiadomo, jakie czynniki ostatecznie wpłynęły na rezygnację Slomki z objęcia Górnika. Część źródeł podaje, że obie strony nie doszły do porozumienia w kwestiach finansowych, zaś jeszcze inne informują, że menedżer nie mógł zapewnić, że odpowiednio odnajdzie się w tym projekcie sportowym.

Sam szkoleniowiec zabrał głos na ten temat w rozmowie z "Bildem". Ale nie rozwiał wszystkich wątpliwości. – Odbyliśmy świetną rozmowę – powiedział Slomka o negocjacjach z władzami Górnika. Trener przyjechał do Polski w niedzielę razem ze swoim doradcą. Obejrzał stadion i bazę klubu. O rozmowach z Lukasem Podolskim wypowiedział się w ten sposób: – Długo rozmawiałem z "Poldim". Ale ostatecznie nie czułem, że to w stu procentach słuszne posunięcie – wyjaśnił.

DLOKRSześciu trenerów w trzy lata. Stolarczyk chce być jak Probierz. "Czas to przerwać"

W związku z fiaskiem rozmów ze Slomką, rozpoczęto poszukiwania innego kandydata do zastąpienia Jana Urbana. Według informacji podanych przez WP SportoweFakty najpoważniejszym kandydatem jest Bartosch Gaul. Jeszcze w tym tygodniu rzekomo sprawa ma zostać sfinalizowana i zaledwie 34-letni trener zostanie nowym menedżerem Górnika Zabrze.

Więcej o: