Jarosław Jach wraca do ekstraklasy. Wybrał klub. Koniec z Crystal Palace

Dominik Wardzichowski
Jarosław Jach wraca do ekstraklasy. 28-letni obrońca nie podbił Anglii, z końcem czerwca wygasa jego kontrakt z Crystal Palace, a swoją karierę będzie kontynuował w Zagłębiu Lubin - dowiedział się Sport.pl.
Zobacz wideo Jarosław Jach zmienia klub. "Nie żałuję wyjazdu do Premier League"

Był w kadrze Adama Nawałki, mógł jechać na mundial w Rosji, ale transfer do Premier League wszystko zmienił. - Nie żałuję - mówił Jarosław Jach w wywiadzie dla Sport.pl na początku czerwca. Wtedy nie znał jeszcze swojej klubowej przyszłości. Wiedział, że odchodzi z Crystal Palace, a jego celem jest przede wszystkim regularna gra. Gdy pytaliśmy go, do której ligi chciałby trafić, odpowiadał: "europejskiej". - Miałem ostatnio ofertę z Arabii Saudyjskiej, ale ją odrzuciłem. Chcę grać w Europie, a czy będzie to ekstraklasa, czy jakaś inna liga, nie mam preferencji - dodawał. Teraz już wie, gdzie zagra w nowym sezonie.

Dwukrotny reprezentant Polski zdecydował się na Zagłębie Lubin i według naszych informacji podpisze trzyletni kontrakt z klubem z Dolnego Śląska. W środę ma przejść testy medyczne i jeżeli nie będzie żadnych przeciwwskazań, podpisze umowę.

Transferowa ofensywa Zagłębia Lubin

Dla Zagłębia będzie to już piąty transfer w letnim oknie. Wcześniej do drużyny dołączyli: Marko Poletanović z Wisły Kraków, Szymon Kobusiński z Puszczy Niepołomice, Arkadiusz Woźniak z GKS-u Katowice i Tomasz Makowski z Lechii Gdańsk. A to najprawdopodobniej nie koniec transferowej ofensywy w zespole Piotra Stokowca. Władze klubu chcą za wszelką cenę uniknąć powtórki z sezonu 2021/2022, kiedy Zagłębie niemal do samego końca walczyło o utrzymanie w ekstraklasie, a nowi piłkarze mają dać nową jakość i nadzieję na grę o zdecydowanie wyższe cele.

Jarosław Jach był już piłkarzem Zagłębia Lubin w latach 2014-2018. To z tego klubu trafił do Crystal Palace za ok. 2 mln euro. W trakcie kontraktu z klubem Premier League był wypożyczany do: Rizesporu (Turcja), Sheriffa Tyraspol (Mołdawia), Rakowa Częstochowa (Polska) i Fortuny Sittard (Holandia).

- Nie żałuję wyjazdu do Anglii. Sporo się nauczyłem, trafiałem na kolejne wypożyczenia, a one rozwinęły mnie piłkarsko. Zebrałem dużo doświadczenia, choć oczywiście brakowało stabilizacji. Teraz to właśnie stabilizacja jest dla mnie priorytetem - mówił nam środkowy obrońca. W Lubinie będzie mógł na nią liczyć, na regularną grę również.

Więcej o: