Mirko Slomka rezygnuje z oferty Górnika Zabrze. Jest nowy faworyt

Mirko Slomka, były trener Schalke 04, czy Hannoveru 96 nie zostanie nowym trenerem Górnika Zabrze. Według najnowszych informacji, miejsce Jana Urbana na ławce trenerskiej zajmie posiadający polskie obywatelstwo, zaledwie 34-letni Bartosch Gaul.

Informacja o zakończeniu współpracy z Janem Urbanem była zaskoczeniem dla wszystkich fanów Górnika Zabrze. 60-latek zaliczył całkiem niezły sezon i tak naprawdę nic nie wskazywało na to, że pożegna się z posadą. Okazało się jednak, że władze klubu z Zabrza nie widzą przyszłości z Urbanem na ławce trenerskiej.

Zobacz wideo Dlaczego piłkarze tak dużo zarabiają? Wybierz serwis

Grzegorz Krychowiak nie krył dobrego humoru podczas jednego z treningów FK KrasnodarRosjanie znów swoje. Nie zgadzają się z FIFA. "Sprzeciw"

Mirko Slomka nie przejmie Górnika Zabrze

Od jakiegoś czasu spekulowano, że nowym trenerem Górnika Zabrze zostanie były menedżer Schalke 04, Hannoveru 96, Hamburga, czy Karlsruhe Mirko Slomka. 54-latek odbył już nawet rozmowy w Zabrzu i kontaktował się w tej sprawie z Lukasem Podolskim, jednak ostatecznie nie zdecydował się na rozpoczęcie pracy w Górniku.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

Na ten moment nie wiadomo, jakie czynniki ostatecznie wpłynęły na rezygnację Slomki z objęcia Górnika. Część źródeł podaje, że obie strony nie doszły do porozumienia w kwestiach finansowych, zaś jeszcze inne informują, że menedżer nie mógł zapewnić, że odpowiednio odnajdzie się w tym projekcie sportowym.

Bartosh Gaul ma zostać trenerem "Górników"

W związku z fiaskiem rozmów ze Slomką, rozpoczęto poszukiwania innego kandydata do zastąpienia Jana Urbana. Według informacji podanych przez WP SportoweFakty najpoważniejszym kandydatem jest Bartosch Gaul. Jeszcze w tym tygodniu rzekomo sprawa ma zostać sfinalizowana i zaledwie 34-letni trener zostanie nowym menedżerem Górnika Zabrze.

Robert LewandowskiLewandowski chce odejść tylko do Barcelony. Przekazał to władzom Bayernu

Bartosch Gaul jest jednym z przedstawicieli fali młodych niemieckich trenerów. Urodził się w Bytowie i rozmawia w języku polskim, co z pewnością może mu ułatwić pracę w Górniku. Od czterech lat 34-latek trenuje drugą drużynę FSV Mainz, która na co dzień rywalizuje na czwartym poziomie rozgrywkowym w Niemczech.

Więcej o: