Miedź zbroi się przed ekstraklasą. Nowy napastnik sam chciał grać w Polsce

Miedź Legnica pozyskała kolejnego napastnika. Piłkarzem beniaminka został Koldo Obieta. 28-latek wcześniej grał w drugiej lidze hiszpańskiej. Z Miedzią związał się na dwa lata.

Miedź Legnica w zeszłym sezonie awansowała do ekstraklasy. Znakomity sezon podopiecznych trenera Wojciecha Łobodzińskiego sprawił, że piłkarzami zespołu z Dolnego Śląska zaczęły interesować się ekstraklasowe kluby. Najlepszy strzelec Miedzi w zeszłym sezonie Patryk Makuch odszedł do Cracovii. Beniaminek musiał więc wypełnić lukę po napastniku.

Zobacz wideo Szpilka do trenera w szatni: On mnie nie zamroczył. Kulisy gali KSW 71

Miedź Legnica ma nowego napastnika. Koldo Obieta wzmocnił beniaminka

Miedź kilka dni temu zakontraktowała Ángelo Henríqueza, piłkarza o niezwykle ciekawym jak na ekstraklasę CV. W nim znajdowały się takie kluby jak Manchester United, Wigan, Real Saragossa i Dinamo Zagrzeb. Wygrał też Copa America z reprezentacją Chile. W ostatnim czasie wiodło mu się jednak znacznie gorzej. W Legnicy uznano najwyraźniej, że sam Henriquez to za mało.

W poniedziałek beniaminek ekstraklasy poinformował o pozyskaniu kolejnego napastnika. Piłkarzem Miedzi został Koldo Obieta. 28-letni Hiszpan nigdy wcześniej nie grał za granicą. Reprezentował barwy hiszpańskich zespołów. Ostatnio grał dla SD Amorebieta w La Liga 2. W 39 meczach strzelił siedem goli i zanotował cztery asysty. Z Miedzią związał się dwuletnim kontraktem.

- Jest to typowa "dziewiątka", zawodnik wysoki i silny, dobrze grający tyłem do bramki oraz głową, występujący ostatnio na drugim poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii. Stylem gry przypomina Patryka Makucha – powiedział w rozmowie z oficjalnym serwisem klubu trener Wojciech Łobodziński.

Co ciekawe, Obieta sam chciał przyjechać do Polski. Okazuje się, że jego dziewczyna zaczyna studia w Poznaniu. Piłkarzem interesował się również Widzew Łódź, który miał mu nawet złożyć propozycję. Ostatecznie jednak 28-latek wylądował w Legnicy.

Miedź Legnica rozpocznie sezon w ekstraklasie 17 lipca. O godzinie 12:30 zagra na wyjeździe z Radomiakiem Radom.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.