Piast odrzucił ofertę za Kądziora. Teraz impas. "Grubo ponad milion euro"

Piast Gliwice odrzucił lukratywną propozycję Lecha Poznań za Damiana Kądziora. Mistrz Polski będzie musiał poczekać lub sięgnąć jeszcze głębiej do kieszeni, jeśli chce sprowadzić pomocnika.

Jeszcze kilka dni temu media informowały, że Piast Gliwice i Lech Poznań ustaliły kwotę transferu, a miała ona wynieść pół miliona euro. W praktyce okazuje się, że obie strony wciąż szukają porozumienia w tej sprawie. Lech już od kilku tygodni stara się sprowadzić do siebie Damiana Kądziora, ale wciąż bezskutecznie.

Zobacz wideo Michniewicz nic nie ukrywa przed dziennikarzami. Podejrzeliśmy, jak wygląda trening reprezentacji

Piast Gliwice ma wysokie wymagania. Grubo ponad milion za Damian Kądziora

Nowe informacje w sprawie transferu przekazuje Interia. Według źródła Lech Poznań, oprócz oferty finansowej, zaproponował też piłkarza na wypożyczenie. "Piast Gliwice odrzucił ofertę i przedstawił bardzo wysokie oczekiwania: grubo ponad milion euro. I jest impas" - przekazała Sebastian Staszewski. Główną przyczyną odmowy jest brak zastępcy 30-latka w drużynie Piasta.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Damian Kądzior to jedna z kluczowych postaci w Piaście w poprzednim sezonie ekstraklasy. W 33 spotkaniach zdobył sześć bramek i osiem asyst. Kibice gliwickiej drużyny wybrali Kądziora najlepszym zawodnikiem sezonu. Wcześniej grał m.in. dla Jagiellonii Białystok, Górnika Zabrze czy Dinama Zagrzeb.

Czesław Michniewicz i Jan TomaszewskiBelgowie napisali o Michniewiczu. Tomaszewski: Policzek dla mnie

Kądzior nie jest jedynym piłkarzem, którego obserwuje Lech Poznań. Według Fabrizio Romano do mistrza Polski może też trafić Afonso Sousa. 22-letni Portugalczyk miałby kosztować mniej nić milion euro i sam jest zdecydowany na ten ruch. Gra w Lechu będzie najprostszą drogą do gry w europejskich pucharach. Zgodnie z terminarzem pierwsze mecze 1. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów odbędą się w dniach 5-6 oraz 12-13 lipca.  Rywalem Lecha będzie Karabach Agdam

piłka nożna, Radomiak RadomRadomiak dopina rekordowy transfer. Milion złotych za piłkarza Termaliki

Więcej o: