Zaskakujący kandydat na trenera Górnika Zabrze. Ma tego samego agenta, co Juergen Klopp

Zdaniem portalu WP SportoweFakty Bartosch Gaul jest nowym faworytem do objęcia Górnika Zabrze po rozstaniu z Janem Urbanem. Okazuje się, że Gaul urodził się w Bytowie i mówi w języku polskim. Obecnie 34-latek prowadzi rezerwy FSV Mainz.

Jan Urban zakończył pracę w roli trenera Górnika Zabrze 15 czerwca tego roku, a tymczasowo jego miejsce zajął Piotr Gierczak. Najpierw z Górnika miał odejść prezes Arkadiusz Szymanek, ale ostatecznie rozstano się ze szkoleniowcem. - Taki sposób rozstania delikatnie nazywając, to zwykła chamówa. Ale to jest modne w klubach ekstraklasy i w Polsce w ogóle. Zaskoczenie, szok, ale i chyba to za mało powiedziane - mówił Franciszek Smuda w rozmowie z "Super Expressem". Górnik Zabrze przeznaczy na nowego trenera około 50 tys. złotych miesięcznie minus podatki.

Zobacz wideo "Kilka osób mówiło: grasz, bo jesteś młodzieżowcem. Ale nie przejmowałem się tym"

Media: Nowy faworyt do objęcia Górnika Zabrze. Kiedyś mógł objąć Schalke

Portal WP SportoweFakty informuje, że Mirko Slomka prawdopodobnie nie poprowadzi Górnika Zabrze w nowym sezonie, mimo że był po rozmowach z działaczami - jego szanse na objęcie Górnika wynoszą około dziesięciu procent. Innym kandydatem na trenera zabrzan był Michal Gasparik, ale ten ruch został wykluczony. Obecnie faworytem do objęcia Górnika Zabrze jest 34-letni Bartosch Gaul, pracujący z drużyną rezerw FSV Mainz, który w poprzednim sezonie zajął piąte miejsce w czwartej lidze niemieckiej.

Gaul urodził się w Bytowie i mówi po polsku, ale trenerskiego fachu uczył się w Niemczech. Gaul zaczynał pracę od roli asystenta Dirka Rotmeillera w Schalke U-17, a potem pełnił tę samą rolę w drużynie do lat 19 u Norberta Elgerta. Bartosch Gaul zaczął pracę w roli pierwszego trenera w Mainz, gdzie najpierw odpowiadał za drużyny U-15 i U-16. Niemiec jeszcze jakiś czas temu był przymierzany do objęcia Schalke 04. Co ciekawe, jego agentem jest Marc Kosicke, który też współpracuje z Juergenem Kloppem.

Wcześniej Cezary Kowalski z Polsatu Sport informował, że kandydatem do zastąpienia Jana Urbana w Górniku Zabrze jest Adam Nawałka, ale były selekcjoner reprezentacji Polski zdementował te informacje. - Nic podobnego. To kaczka dziennikarska. Nie prowadzę żadnych negocjacji z tym klubem - stwierdził Nawałka w rozmowie z Interią.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.