Radomiak się doigrał. Klub ukarany za kompromitację z lekarzem

Komisja Ligi zdecydowała o nałożeniu na Radomiaka Radom kary finansowej z powodu korzystania z usług nieuprawnionego członka sztabu. Chodzi o lekarza Alexandru Buzę, który nie posiadał stosownych dokumentów.

O tym, że rumuński lekarz nie ma uprawnień do pracy przy meczach Ekstraklasy jako pierwszy poinformował portal WP SportoweFakty. Teraz miesiąc po dotarciu do tej informacji władze ligi zdecydowały o ukaraniu Radomiaka

Zobacz wideo Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią. "Poświęciłem nawet Serie A, żeby pojechać na mundial"

Lekarz bez uprawnień. Radomiak Radom poniesie konsekwencje

Przypomnijmy, że przed miesiącem wyszło na jaw, że lekarz Radomiaka, Alexandru Buza nie ma stosownych uprawnień do pracy w Ekstraklasie. Obywatel Rumunii nie posiada bowiem obowiązkowej związkowej licencji lekarskiej. Oznacza to, że pracując podczas spotkań ligowych, robił to bezprawnie. Według ustaleń portalu WP SportoweFakty Buza w co najmniej jednym meczu był wpisany do protokołu jako lekarz. Teraz Radomiak poniesie tego konsekwencje.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Afera w Radomiaku. Alexandru Buza bez uprawnieńAfera w Radomiaku. Alexandru Buza bez uprawnień

Radomiak zapłaci tysiące złotych za nieuprawnionych pracowników

Komisja Ligi po zbadaniu całej sytuacji i przejrzeniu stosownych dokumentów poinformowała o ukaraniu klubu z Radomia, na który nałożone kary finansowe. Władze zespołu muszą zapłacić 22 tysiące złotych kary za niezapewnienie opieki medycznej swoim piłkarzom w 11 meczach Ekstraklasy. Ponadto kolejne 5 tysięcy kary Radomiak otrzymał za samo wpisywanie nieuprawnionego lekarza do protokołu.

Kuriozum podczas budowy stadionu Radomiaka. Zamiast trybuny powstanie wał za cztery miliony złotychRadomiak bez stadionu do końca 2022 roku. Tym razem "winny jest Putin"

Kary nie ominęły także poszczególnych pracowników. Alexandru Buza za wykonywanie pracy bez stosownych dokumentów musi zapłacić 10 tysięcy złotych. Z kolei masażysta klubu Cezary Romanowski otrzymał karę 5 tysięcy złotych. W trakcie badania sprawy okazało się bowiem, że on również nie posiadał ważnej licencji. Decyzja nie jest prawomocna. Radomiak ma prawo do odwołania się od decyzji Komisji Ligi

Więcej o: