Lechia Gdańsk z nowym wiceprezesem. "Piłka nożna to narkotyk"

- Od marca byłam na urlopie, nie pracowałam. Piłkę można porównać do narkotyków, bo jak już się jest w tej branży, to potem trudno się przestawić na inny tryb życia - w takich słowach skomentowała powrót do pracy Agnieszka Syczewska. Białostoczanka została niedawno nowym wiceprezesem Lechii Gdańsk.

Agnieszka Syczewska przez blisko 14 lat była związana z Jagiellonią Białystok. W ostatnim czasie pełniła tam funkcję wiceprezesa zarządu. Pod koniec lutego rozstała się z podlaskim klubem i poszła na urlop. Rozbrat z piłką nie trwał jednak długo, ponieważ już na początku czerwca została ogłoszona nowym wiceprezesem Lechii Gdańsk. 

Zobacz wideo

Agnieszka Syczewska komentuje powrót do pracy. "Piłka nożna to narkotyk"

Syczewska po objęciu nowego stanowiska udzieliła wywiadu WP SportowymFaktom. Wypowiedziała się między innymi o szybkim powrocie do pracy. - Od marca byłam na urlopie, nie pracowałam. Odczuwałam jednak bardzo duże zmęczenie i potrzebowałam tych kilku miesięcy przerwy. W środowisku pojawiały się głosy, że nie wytrzymam długo, że będzie mi tego brakowało. Piłkę można porównać do narkotyków, bo jak już się jest w tej branży, to potem trudno się przestawić na inny tryb życia - powiedziała Syczewska. 

Wiceprezes Lechii Gdańsk wypowiedziała się także na temat celów, jakie zamierza osiągnąć w nowym klubie. - Na przestrzeni ostatnich lat jestem najbardziej dumna z budowy ośrodka treningowego w Białymstoku i rozwoju tamtejszej akademii. Założyliśmy tam również szkołę mistrzostwa sportowego. Nie ukrywam, że zależałoby mi na tym, by podobne projekty udało się zrealizować również w Gdańsku. Zdaję sobie sprawę, że tego tu brakuje. Jest to ostatni dzwonek, by się na tym skupić - dodała Syczewska. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Lechia Gdańsk ma za sobą udany sezon. Podopieczni Tomasza Kaczmarka zdobyli 57 punktów i zajęli czwarte miejsce w lidze, które gwarantuje im udział w eliminacjach do Ligi Konferencji. W pierwszej rundzie mogą trafić między innymi na Inter Turku i Paide Linnameeskond. Lechia swojego rywala pozna już we wtorek, a mecze pierwszej rundy eliminacji zaplanowane są na 7 i 14 lipca. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.