Oficjalnie: Jagiellonia Białystok będzie miała nowego trenera

"Wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Łęczna w sezonie 2021/2022 było ostatnim, w którym na ławce Jagiellonii Białystok w roli pierwszego trenera zasiadał Piotr Nowak" - czytamy w oświadczeniu, które w piątek wydały władze Jagiellonii Białystok.

Potwierdziły się informacje, które jako pierwszy przekazał w czwartek portal Sport.pl. Piotr Nowak nie będzie prowadził Jagiellonii Białystok w sezonie 2022/23. Białostocki klub podjął decyzję o rozstaniu z dotychczasowym szkoleniowcem i w piątek wydał oficjalny komunikat w tej sprawie.

Zobacz wideo Po meczu z Belgią. Kolejny gol przeciwko Polsce po stracie Roberta Lewandowskiego?

Piotr Nowak nie jest już trenerem Jagiellonii. Klub szuka jego następcy

"Wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Łęczna w sezonie 2021/2022 było ostatnim, w którym na ławce Jagiellonii Białystok w roli pierwszego trenera zasiadał Piotr Nowak. Pochodzący z Pabianic szkoleniowiec nie poprowadzi Żółto-Czerwonych w nadchodzących rozgrywkach" - czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie podlaskiego klubu.

Mecz Miedź Legnica - Chrobry GlógówAngelo Henriquez w Miedzi. To transferowy hit ekstraklasy

Wcześniej mówiono, że pozycja Nowaka jest zagrożona, ale klub nie chciał tzw. zmiany dla zmiany. Częste były przecież przypadki, gdy Jagiellonia najpierw zwalniała dotychczasowego trenera, a następnie robiła wielotygodniowy casting, by znaleźć nowego szkoleniowca, który w wielu przypadkach okazywał się nie najlepszym wyborem.

Teraz zarząd prowadzi zaawansowane negocjacje z dwoma potencjalnymi następcami Nowaka. Jak udało się potwierdzić Sport.pl, jednym z nich jest prowadzący do niedawna GKS Tychy Artur Derbin. Drugim z kolei kończący pracę z młodzieżową reprezentacją Polski Maciej Stolarczyk.

Jednym z faworytów był też  Ivan Djurdjević, ale były szkoleniowiec Chrobrego Głogów zdecydował się na pracę w Śląsku Wrocław. Nazwisko nowego trenera poznać powinniśmy w ciągu najbliższych kilka dni, bo ekipa z Białegostoku rozpocznie przygotowania już 13 czerwca.

Nowy trener będzie miał też częściowo nowe osoby w sztabie. W Białymstoku poinformowali bowiem, że nie tylko z trenerem głównym nastąpiło rozstanie. "Wraz z trenerem Nowakiem sztab Jagiellonii Białystok opuszcza Michał Adamczewski, który pełnił na przestrzeni rundy wiosennej funkcję trenera przygotowania fizycznego" - podkreślono w oświadczeniu. 

Z Piotrem Nowakiem na ławce trenerskiej Jagiellonia Białystok przystąpiła do piętnastu spotkań w ekstraklasie. Trzy z nich zakończyły się zwycięstwami, w siedmiu przypadkach końcowym rezultatem był remis, a pięć zakończyło się porażką białostoczan. Sezon 2021/2023 dotychczasowa ekipa Nowa zakończyła na 12. miejscu w ligowej tabeli. To miejsce zdecydowanie poniżej oczekiwań byłych wicemistrzów Polski. 

Więcej o: