Oficjalnie: Jagiellonia Białystok będzie miała nowego trenera

"Wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Łęczna w sezonie 2021/2022 było ostatnim, w którym na ławce Jagiellonii Białystok w roli pierwszego trenera zasiadał Piotr Nowak" - czytamy w oświadczeniu, które w piątek wydały władze Jagiellonii Białystok.

Potwierdziły się informacje, które jako pierwszy przekazał w czwartek portal Sport.pl. Piotr Nowak nie będzie prowadził Jagiellonii Białystok w sezonie 2022/23. Białostocki klub podjął decyzję o rozstaniu z dotychczasowym szkoleniowcem i w piątek wydał oficjalny komunikat w tej sprawie.

Zobacz wideo Po meczu z Belgią. Kolejny gol przeciwko Polsce po stracie Roberta Lewandowskiego?

Piotr Nowak nie jest już trenerem Jagiellonii. Klub szuka jego następcy

"Wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Łęczna w sezonie 2021/2022 było ostatnim, w którym na ławce Jagiellonii Białystok w roli pierwszego trenera zasiadał Piotr Nowak. Pochodzący z Pabianic szkoleniowiec nie poprowadzi Żółto-Czerwonych w nadchodzących rozgrywkach" - czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie podlaskiego klubu.

Wcześniej mówiono, że pozycja Nowaka jest zagrożona, ale klub nie chciał tzw. zmiany dla zmiany. Częste były przecież przypadki, gdy Jagiellonia najpierw zwalniała dotychczasowego trenera, a następnie robiła wielotygodniowy casting, by znaleźć nowego szkoleniowca, który w wielu przypadkach okazywał się nie najlepszym wyborem.

Teraz zarząd prowadzi zaawansowane negocjacje z dwoma potencjalnymi następcami Nowaka. Jak udało się potwierdzić Sport.pl, jednym z nich jest prowadzący do niedawna GKS Tychy Artur Derbin. Drugim z kolei kończący pracę z młodzieżową reprezentacją Polski Maciej Stolarczyk.

Jednym z faworytów był też  Ivan Djurdjević, ale były szkoleniowiec Chrobrego Głogów zdecydował się na pracę w Śląsku Wrocław. Nazwisko nowego trenera poznać powinniśmy w ciągu najbliższych kilka dni, bo ekipa z Białegostoku rozpocznie przygotowania już 13 czerwca.

Nowy trener będzie miał też częściowo nowe osoby w sztabie. W Białymstoku poinformowali bowiem, że nie tylko z trenerem głównym nastąpiło rozstanie. "Wraz z trenerem Nowakiem sztab Jagiellonii Białystok opuszcza Michał Adamczewski, który pełnił na przestrzeni rundy wiosennej funkcję trenera przygotowania fizycznego" - podkreślono w oświadczeniu. 

Z Piotrem Nowakiem na ławce trenerskiej Jagiellonia Białystok przystąpiła do piętnastu spotkań w ekstraklasie. Trzy z nich zakończyły się zwycięstwami, w siedmiu przypadkach końcowym rezultatem był remis, a pięć zakończyło się porażką białostoczan. Sezon 2021/2023 dotychczasowa ekipa Nowa zakończyła na 12. miejscu w ligowej tabeli. To miejsce zdecydowanie poniżej oczekiwań byłych wicemistrzów Polski. 

Więcej o: